Šampionát ve Švédsku a Finsku konaný podruhé za sebou nepřijali čeští příznivci hokeje moc pozitivně. „Má se to konat v jedné zemi, ta by si toho vážila a chodili by tam opravdoví příznivci hokeji, bylo by více plno," přemítal v hospůdce, kam chodím i já sledovat šampionát, Marek. 

Ten se jako i další držel za hlavu při trápení se Slovinci. „Zatím je to ostuda, snad se budeme zlepšovat," hlásil, ale to ještě nevěděl, že se budeme s tímto celkem trápit. „Zásah do dějin!" hlásil vedle něho Karel zvaný Puyol podle barcelonského stopera po jednom ze zákroků Pavelce. „No nevím, to aby Plekanec raději kroužil v letadle, než přistane do této ostudy," přidával se další pesimista Pavel.

Slovince jsme přežili a tak se šlo na Kanadu. „Hráli jsme dobře, rozhodčí nám vůbec nepřáli. teď   hlavně aby Švýcaři neodpočívali," přemítal Karel. Helvétský kříž nezklamal a Nory porazil, takže máme všechno ve svých rukách.

„Pofrčíme domů," zahrál si na prognostika v pondělí Milan. „Teď přijede Kladýnko, Nory porazíme, pak Švýcary a budeme v semifinále," hlásil bývalý basketbalista, jedenaosmdesátiletý Luděk Heinz, který přidal ještě další poznatek: „Zábrodský vypadá dobře, kdysi jsem proti němu a Maškovi hrál čtyřhru v tenisu. To byla legrace."

Kladenský patriot žijící v Hořovicích se těší na Plekance a Židlického: „Ti to zvednou, navíc Pavelec v brance je dobrý. Hlavně, aby Kladno už hrálo lépe." Tím se řeč přesunula od šampionátu k play-off NHL. „Jarda hraje dobře, ale Krejčí líp. Jestli vypadnou, tak to je ostuda," tvrdí  odborník přes všechny sporty.

„No tak pojedeme domů i Jarda, můžou si pak pogrilovat a dát tenis," štengruje ho Karel. I když hraje reprezentace, jsou někteří patrioty svých klubů. „Když pojedeme domů, tak máme velký triumf. Francouz má v brance úspěšnost sto procent," směje se litvínovský příznivec Marek.