PETRA SKOPCOVÁ

Beroun – Svými dvěma brankami rozhodl o mnohém. Jednak o výsledku utkání mezi Berounem a Pískem, jednak o pokračující prvoligové příslušnosti pro Medvědy, ale i o konečném výsledku barážových bojů. Michal Plichta v baráži ukázal, že se nebojí výzev a i on svým dílem dotáhl berounský hokej k jedenadvacáté  prvoligové sezóně.
Vaše dva góly v zápase s Pískem byly symbolickou definitivní tečkou za letošní baráží. Jaký je to pocit?
Zápas s Pískem se mi hodně vydařil. Na první gól mi nádherně nahrál Padi, to kdybych nedal, to by byla velká ostuda. Při druhém gólu jsem sám ujel a padlo to tam. Mně se začalo bodově dařit až před třemi zápasy a jsem rád, že to týmu pomohlo. Důležité je, že se soutěž v Berouně udržela, protože je tu velká tradice a sem první liga patří. Ať si každý říká, co chce, my si ty zápasy urvali týmovou hrou. Kluci byli suproví a táhli jsme za jeden provaz a to bylo strašně důležité. Nerozhodly to jenom tyto dvě branky, ale týmový duch včetně trenérů, realizačního týmu. Prostě tým to uhrál.
Pokud byste měl zhodnotit celou baráž, kdy vám bylo nejhůře a kdy jste naopak věřili, že soutěž udržíte?
Myslím, že v Havířově to byl jeden z nejtěžších zápasů a my byli z diváků velmi překvapení. Tady za celou sezónu taková návštěvnost, pod kterou jsme hráli tam, nikdy nebyla, a tak jsme z toho byli trochu vyjukaní. Myslím, že jsme tam mohli uhrát dobrý výsledek. Naopak Technice jsme dali pět gólů, ale na druhé straně to nebyl pro nás jednoznačný zápas. Také v něm byla místa, kdy jsme se trápili. Hodně zabrat nám dal rovněž Tábor, který, na to, že hrál na patnáct lidí, tak to byly dva těžké zápasy, které nebylo vůbec lehké vyhrát. Nejhůř nám bylo ale při prvních zápasech, protože sice někteří kluci to tu vloni zažili, ale byla dlouhá pauza a když se připravujete tréninky, první zápasy do toho skočíte rovnýma nohama a nevíte, co od koho čekat. Pak, když jednou dvakrát prohrajete, tak je hned strašná ztráta, a to si myslím, že by nám bylo nejhůř. Na druhé straně nejlépe nám bylo asi v Táboře, kde jsem urvali důležitou výhru a věděli jsme, že už nám chybí pouze krůček. A proti Písku se to podařilo, zápas jsme měli, až na pár chvil, ve svých rukách. A to jsou nejlepší pocity, když člověk ví, že to má v kapse dvě kola před koncem a už se to  ani dohrávat nebude.
Už plánujete dovolenou? Co bude s Michalem Plichtou v příští sezóně?
Já ještě dovolenou neplánuji, protože vůbec nevím, co bude. Myslím si, že se to bude řešit s vedením, ale v současné době netuším, co bude v Berouně a co bude se mnou. Pokud by o mě byl v Berouně zájem, tak bych tu rád pokračoval, ale to nezáleží jen na mně. Jsem rád, že jsem dostal v Berouně šanci a myslím, že až na pár chvil jsem ji využil a týmu pomohl. A v tomto směru to pro mě byla důležitá sezóna.