Už druhou desítku porážek v letošním ročníku první ligy načali ve středu hokejisté Berouna. Na ledě favorizovaného Chomutova se ale bodový zisk ani nečekal. Medvědi tak po porážce 1:4 zůstávají se čtrnácti body na předposlední patnácté příčce.

V Chomutově v domácí brance nastoupil místo Lundella náhradník Cikánek. Během úvodní třetiny toho příliš k vidění nebylo. Hrálo se sice většinou před berounskou brankou, ale tam si obránci vše pohlídali. Nestačili až na rychlou kombinaci čtvrté pětky, na jejímž konci byl gól Tauše.

Od druhé třetiny začali být Chomutovští aktivnější. Po šancích Mikšovice a tyčce Pulpána se fanoušci dočkali druhého gólu v berounské síti v polovině zápasu, kdy Míka efektním blafákem proměnil trestné střílení. Následovaly nájezdy Jeslínka, ale stav 2:0 platil i po druhé siréně.

Hosté nebyli v útoku příliš nebezpeční, o čemž svědčí i jejich bilance – v předchozích třinácti zápasech vstřelili pouhých dvaadvacet branek. V úvodu třetí třetiny se neprosadili ani při dvojnásobné přesilovce.

„Beroun hrál velice kvalitní defenzivu a parádně jim zachytal brankář. První třetina z naší strany nebyla dobrá, byli jsme unaveni po víkendových zápasech. Beroun hrál disciplinovaně a ukázněně, utkání se zlomilo v náš prospěch ve druhé třetině, kdy jsme začali více napadat a bruslit,“ řekl po utkání chomutovský kouč Martin Pešout.

Berounský lodivod Otakar Vejvoda dodal: „V první třetině byl zápas vyrovnanější, vše se zlomilo prvním gólem. Naším velkým problémem je to, že nedokážeme proměnit i vyložené šance.“

Pozici si Medvědi mohou vylepšit už v sobotu v domácím utkání proti Vrchlabí. I to se ale řadí ke špičce soutěže. Beroun na něj ale umí. V prvním vzájemném zářijovém duelu v Podkrkonoší vyhrál 3:2. Zápas začíná v 17 hodin.