Skupina A

V Hořovicích diváci viděli okresní derby. V dramatickém zápase skupiny A hokejového meziokresního přeboru se střetly celky Spartaku Žebrák a SKP Beroun.

Žebrák – SKP Beroun 3:1

Velmi kvalitní utkání bylo znehodnoceno. Nedostavili se rozhodčí. Zápas nakonec odpískali pánové Štěrba a Kmetík, kteří toto utkání navštívili jako diváci.

Od první třetiny se hrál kvalitní hokej. Šance byly k vidění na obou stranách, ale oba brankáři kralovali. Do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu. Početná divácká návštěva se prvního gólu dočkala hned po šestnácti vteřinách druhé dvacetiminutovky, kdy Žebrák proměnil dvojnásobnou početní výhodu. Z dorážky se trefil Foltýn.

Gól žebrácké hokejisty nabudil a následné minuty se hrály v jejich režii. Několik vyložených šancí Žebráku ovšem pochytal Hrubeš.

Ve 32. minutě se pak policisté dočkali vyrovnání. V oslabení hosté zachytili rozehrávku domácích a následný brejk zakončil nekompromisní střelou Hipča.

Ve druhé třetině již další gól nepadl, k vidění ale byla nefalšovaná bitka.

Ve třetí třetině pokračovalo drama. Ve 44. minutě se Žebrák opět dostal do vedení, když se po pěkném průniku prosadil Kamas.

Policisté se sice snažili vyrovnat, na obranu Žebráku ale nedokázali vyzrát. Naopak v 59. minutě Žebrák definitivně pojistil své vedení, když pěknou kombinaci zakončil Kundrát.

Branky: Foltýn, Kamas, Kundrát – Hipča. Rozhodčí: Štěrba, Kmetík (laik). Vyloučení: 10:9. Diváci: 100. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0.

Lány – Žilina 8:4

Vítězům stačilo 34 minut, během nichž nastříleli všechny své branky. Poražení se v rychle a slušně hraném utkání poprvé prosadili až ve 28. minutě, kdy snižovali Šímou na 6:1. Ten také v poslední minutě určil konečný výsledek.

Branky: Rebeka 2, Šafránek 2, Kožíšek, Hamouz, Husák, Fišer – Šíma 2, Stříbrný, Zbihlej. Vyloučení: 5:5. Třetiny: 4:0, 4:2, 0:2.

Skupina B

Ve skupině B byla k vidění dvě okresní derby.

Cerhovice – Hořovice 3:8

Hořovičtí měli v první třetině více ze hry a výsledkem byly čtyři góly v cerhovické síti. Ve druhém dějství se hra vyrovnala a diváci viděli po dvou gólech na obou stranách. V závěrečné dvacetiminutovce si Hořovičtí s přehledem pohlídali vítězství a ještě jej pojistili dvěma brankami.

Branky: Kočí, Kára, Mostecký – Daněk 3, Sládek 2, Kasík, Krásl, Hoch. Rozhodčí: Kučera. Vyloučení: 6:9. Diváci: 55. Třetiny: 1:4, 2:2, 0:2.

HK Příbram B – Slavoj Obecnice 1:2

Boj o každý kousek ledu, což se projevilo i na počtu vyloučených. Tak by se dalo charakterizovat toto utkání, v němž nakonec rozhodovali chyby domácích hráčů a také neproměňování vyložených příležitostí příležitostí příbramského béčka.

Branky: D. Veselý – Hudeček, Bílik. Vyloučení: 13:11, navíc Forejt (PB) osobní trest. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0.

A další program o tomto víkendu?

Ve skupině A se představí na domácí půdě hokejisté SKP Beroun, kteří přivítají v neděli od 14.45 hodin celek HC Lány. Hokejisté Žebráku se tentokrát vypraví na Kladno, kde se střetnou s HC Důl Kladno. Tento zápas začíná v neděli ve 13.30 na zimním stadionu v Kladně.

Ve skupině B se představí na domácí půdě hokejisté Hořovic. Ti v sobotu od 18.30 na svém zimním stadionu hostí Příbram B. Ve druhém utkání zamíří hokejisté Cerhovic do Příbrami, kde se střetnou s místním áčkem.

V sobotu také startuje meziokresní hokejový přebor žáků. Od 8.00 hodin se na zimním stadionu v Hořovicích střetnou celky Žebráku, Lán, Kralovic a Berounských Lvic. Hořovičtí žáci mají volno.