Ačkoliv se jedná teprve opáté utkání zdvanácti ve skupině oudržení, může případná výhra Medvědy výrazně posunout kzáchraně. Ze čtyř týmů vsoutěži zvané play out padají dva nejhorší. Šumperk už je zřejmě jasný, oČerného Petra tak kromě Berouna a Mostu hraje ještě Prostějov.

Oba sobotní soupeři si vminulém kole připsali vysoká vítězství na hřištích soupeřů. Zatímco Medvědi zvítězili vŠumperku 6:0, Most vyhrál vProstějově5:0.

Medvědi odjížděli ve středu kzápasu do Šumperku smírnými obavami. Ato nejen vzhledem ktomu, že kutkání odjel Beroun bez nemocného Altrichtera a jen spěti obránci. „Čekal jsem, že Šumperk bude vutkání daleko více bojovat. Vpředchozím klání na našem ledě předvedl velmi dobrý výkon a kdnešnímu duelu jsme proto odjížděli sobavami,“ potvrdil asistent trenéra Jindřich Setikovský. Od začátku zápasu ale bylo vidět, že Beroun je jasně lepší. „Od úvodních minut bylo zřejmé, že domácí zápas předem vzdali, což mě překvapilo a zároveň zklamalo. Vkádru Draků byli snad pouze tři hráči, kteří snesli prvoligové měřítko,“ doplnil trenér Berouna Jindřich Setikovský, který vúvodu letošní sezony vedl právěDraky.

Vletošní sezoně se Berounští Medvědi střetli sMostem pětkrát. Vprvních dvou případech se radoval zvítězství soupeř, poslední tři vzájemné zápasy opanovali Medvědi.

Kromě letošní sezony se Berounští Medvědi střetli sMostem již vbaráži vroce 2003.Tehdy Medvědi zvítězili vMostu 5:4 vprodloužení. Za Beroun se vtomto utkání dvakrát trefil Horčička a po jedné trefě přidali Slížek, Křesťan a Novotný. Na domácí půdě pak Beroun deklasoval Most 4:0. Dvakrát se vtomto střetnutí trefil Vlček a po jednom gólu přidali Filip aGron.

Okénko vzájemných zápasů

Letošní vzájemné zápasy: Most– Beroun 3:2, branky: Koláček, Rindoš, Metlička– Šulčík, Novotný. Vyloučení: 8:11. Využití: 3:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:2. Beroun– Most 0:1, branka: Buďa. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Most– Beroun 1:4, branky: Zaťovič– Šinágl 2, Vlček, Appel. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:2. Voslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2. Beroun– Most 2:1, branky: Kameš, Tvrzník– Zaťovič. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0. Beroun– Most 3:0, branky: Vlček, Tvrzník, Slížek. Využití: 2:0. Třetiny: 1:0, 0:0,2:0.

Kanadské bodování ze zápasů (min 2body): Most: Zaťovič 2 0, Koláček 1 1.Beroun: Šinágl 2 3, Novotný 1 4, Vlček 2 1, Tvrzník 2 1, Šulčík 1 1, Slížek 1 1, Appel 1 1, Gudas 02.

Brankáři– Most: Slipčenko 91,67%, Fiala 100%, Sáblík 92,31%, Zikmund 82,61% a 95,24%. Beroun: Novák 91,67%, Kameš 96,77%, Altrichter 96,88%, 97,22% a100%.