Poprvé v letošní sezoně dokázali Medvědi vstřelit více než tři góly a berou za to všechny body ve středočeském derby, které se hrálo v rámci 22. kola první hokejové ligy.

Možná jeden z nejlepších letošních výkonů vynesl Medvědům odměnu v podobě výhry nad soupeřem, který byl na tom bodově do tohoto zápasu nastejno.
Berounský asistent Jindřich Setíkovský proto mohl být po zápase navýsost spokojený.

„Mně se ten zápas dneska hodnotí dobře, protože z pohledu letošní sezóny to byl z naší strany jeden z nejlepších zápasů,“ rozplýval se Jindřich Setíkovský.
„Dali jsme čtyři góly, žádného jsme nedostali a myslím, že se na to dalo i koukat. Byli jsme aktivní a dost jsme i stříleli. Určitě si těch bodů nesmírně vážíme, protože Benátky přijely dost posílené, a tak je to pro nás cenné vítězství,“ řekl asistent Setíkovský.

Trenér Benátek nad Jizerou Petr Haken přiznal, že se chleba v zápase lámal už v úvodní části.

„Zápas se podle mého soudu rozhodl už v tom začátku, když jsme dostali v jedné minutě dva góly. Tam jsme trochu zaspali, ale do té doby jsme byli vyrovnaným soupeřem,“ pokusil se o analýzu.

Dalším zlomovým místem byla podle něj celá druhá třetina. „Tam jsme prakticky nevystřelili na branku. Pořád jsme to honili někde po rozích a odtamtud góla nedáme. Ta třetí třetina byla z naší strany už slušná, dostávali jsme soupeře pod tlak, ale když nedáme šance, tak nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek,“ poznamenal kouč Benátek.

Dvěma trefami se v zápase s Benátkami blýskl berounský útočník Petr Šinágl, který zaznamenal zvýšenou podrážděnost soupeře zejména v závěru zápasu.
„Oni hráli ke konci dost na hraně, byli trochu podráždění. Bylo dobré, že jsme se vyvarovali nějakých chyb vzadu, dávali puk jednoduše z obranného pásma a udrželi jsme to,“ poznamenal Petr Šinágl.