Havlíčkobrodští Rebelové měli nástup do zápasu s Berounem jako z partesu. Na konci prvního dějství svítilo na ukazateli skóre stav 4:0, ale ten rozhodně nereflektoval na dění na hřišti. „Rozhodla první třetina. Neříkám, že jsme byli o hodně lepší než Beroun, ale spadlo nám tam naprosto všechno, co jsme vystřelili na bránu,“ prohlásil po zápase trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Domácí získali pevnou půdu pod nohama ve 12. minutě, kdy zvyšovali po parádní akci na 3:0. „Tento stav se už jen těžko otáčí, i když v hokeji je všechno možné,“ podotkl Novák, kterému přitakával i berounský kouč Otakar Vejvoda: „Začali jsme dobře, ale bohužel jsme inkasovali tři góly a to se už špatně obrací.“

Od druhého dějství ale převzali právě Berounští Medvědi taktovku, ale za záda gólmana Suchana dokázali propasovat jen jedinou střelu. „Mám z toho zápasu takový rozpačitý pocit. První třetina byla super, naštěstí nám to tam napadalo. Ale druhou a třetí třetinu jsme nic neudělali, neplnili jsme si svoje úkoly. To by se nám příště mohlo vymstít,“ kroutil hlavou útočník domácího týmu Vojtěch Němec, který zvyšoval skóre na 3:0. „Potom jsme se snažili nefaulovat, abychom hosty nedostávali do hry. Neříkám, že jsme měli výsledek pod kontrolou, ale výsledek jsme udrželi,“ doplníl Novák.

Beroun se nemohl v zápase vůbec prosadit v koncovce. „Měli jsme přes třicet střel a brankář jich z toho pětadvacet dobře viděl, možná tam je chyba. Ale Suchan chytal výborně,“ krčil rameny Vejvoda.

Referát ze zápasu najdete ZDE.