Domácím se povedl vstup do utkání, když skóre otevřel již po 65 vteřinách hry kapitán týmu Marek Zadina. Oba trenéři se po zápase shodli, že tato branka hodně ovlivnila další průběh boje. „Vstup do utkání se nám povedl. Ne snad herně, ale vstřelili jsme brzký gól, který mužstvu vždycky pomůže a uklidní. Díky tomu jsme zvládli první třetinu. V té druhé jsme si pak udělali trošku náskok a ve třetí, takové rozhárané části, jsme už zápas dotáhli do úspěšného konce,“ řekl chrudimský kouč Martin Hosták.

Jeho berounský protějšek Otakar Vejvoda sdělil, že jeho tým byl na zápas dobře připraven a rozbruslen. „Přesto se nám jeho úvod opět vůbec nevydařil. Musím zdůraznit slovo opět, protože to není poprvé, co jsme takto zahájili. Domácí se z první návštěvy v našem pásmu ujali po chybě vedení, a to výrazně ovlivnilo další průběh. Místo, abychom hráli zanďoura a trpělivě čekali na chyby soupeře, jsme museli otevřít hru, napadat a snažit se útočit. Po našem snížení na 2:1 jsme měli několik šancí k vyrovnání, pak ale dostaneme branku přímo po vhazování a je zle. Kluci sice v kabině říkali, že ta střela byla tečovaná, ale tak čistě prohrát buly se nám stávat nesmí. Když se pak puk trefí, tak s tím gólman nemá šanci něco udělat. A po této brance bylo hotovo,“ řekl Vejvoda.

Ten pak okomentovali i tvrdé zákroky a časté vylučování.

„Adrenalin a emoce stoupají. Já bych to nedramatizoval. Hokej se nehraje v rukavičkách,“ uvedl Vejvoda.

Martin Hosták viděl rozčilování a fauly soupeře. „Nám se ale podařilo až na výjimky zachovat chladnou hlavu,“ liboval si.

Referát z utkání čtěte ZDE.

Radek Pecina