Oba celky nastoupily do zápasu bez několika opor, oběma týmům například chyběla brankářská jednička, ale s touto skutečností se o poznání lépe popasovali Středočeši.

Antonín Štelmach pokryl všech 40 střeleckých pokusů Draků, a když se k jeho bezchybnému výkonu přidali i obrození střelci, byla z toho letošní nejvýraznější výhra Medvědů vůbec.

O šest berounských branek se podělilo šest hráčů, nejvíce bodů si připsal Petr Šinágl, který jednou skóroval a na dvě další trefy spoluhráčům nahrál. Už v sobotu čeká Medvědy další těžký zápas venku, kdy zajíždí na led Mostu.

Medvědi překvapili Draky kvalitním výkonem zejména v ofenzívní činnosti a svého soka doslova rozstříleli. Zdecimovaný Šumperk zcela odpadl už po druhém gólu Medvědů a přestal klást Berounu po zbytek zápasu odpor.

„Sehráli jsme vynikající zápas a zaslouženě vyhráli. Na soupeře jsme vlétli od prvních minut a vyplatilo se nám to," řekl berounský kouč Karel Najman, kterého uspokojil i fakt, že mužstvo odehrálo kvalitní zápas i co se týká obranné fáze. "Měli jsme do zápasu jen pět obránců, a tak musel na pozici šestého naskočit útočník Novotný, který se role beka zhostil jako vždycky výborně. Do vážnější šance jsme domácí prakticky nepustili,“ liboval si trenér.

Miloslav Růžička

Podrobnosti k utkání včetně statistiky najdete ZDE.