Tak to je velká paráda! Po sobotním domácím vítězství nad Jihlavou (3:2) si Berounští Medvědi dokázali poradit i s dalším celkem z Vysočiny. Včera vyhráli v Třebíči. A z předposlední patnácté příčky si polepšili na pozici dvanáctou. Posbírali zatím jubilejních dvacet bodů.Beroun odjel k duelu s Horáckou Slavií notně posílen. Reprezentační pauza se mu náramně hodila. A zvučná extraligová jména do poslední chvíle pečlivě před soupeřem tajil. Z Plzně si půjčil gólmana Altrichtera, defenzivu vyztužili jeho západočeský spoluhráč Dresler a kladenští Kameš s Hořavou a do útoku naskočilo ještě kladenské duo Kuchler – Frolík.

Hrál se ale nervózní hokej plný nepřesností. Domácí se brzy dostali do vedení. V 5. minutě využili dvojnásobnou početní výhodu. Kaláb nedal Altrichterovi šanci.

To bylo ale od domácích vše. Víc kotoučů už zkušený gólman ve službách Medvědů za svá záda nepustil. Jako kdyby svou klec očaroval. Hráči Horácké Slavie na něj nenašli recept ani v dalších přesilovkách, nepomohly ani hromadné závary.

To na druhé straně se ostrými pálilo. A ne jednou. Beroun ve 13. minutě vyrovnal po Šináglově zásahu a vítěznou trefu si schoval do poloviny zápasu. Křesťan překonal ležícího brankáře Lva.

Ve třetí části hostům stačilo proti nervóznímu soupeři bránit těsné vedení. Nakonec se ještě jednou prosadili v samém závěru, kdy udeřili do rozhozené obrany.

Třebíč – Beroun 1:3

Branky a asistence: 5. Kaláb (Nahodil) – 13. Šinágl (Kameš), 31. Křesťan (Vaněček), 60. Tvrzník (Šinágl). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 1130. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.

Beroun: Altrichter – Kameš, Hořava, Dresler, Nedvěd, Mazanec, Vaněček, Martinec – Tvrzník, Šinágl, Pavel – Frolík, Slížek, Novotný – Kupec, Kuchler, Vlček – Kica, Křesťan, Kubica.

Jiří Bárta, Petr Koděra