„Kdyby nám někdo řekl před zápasem, že si z Prostějova odvezeme bod, tak ho bereme,“ řekl berounský kouč, kterého však zklamal nepovedený závěr utkání. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to ubráníme. Šestnáct minut se nám to dařilo, potom přišly dvě hrubky ve formě vyloučení pět na tři a soupeř se chytil,“ dodal.

Dáte mi za pravdu, když řeknu, že výkonnost mužstva je stoupající?

Začali jsme hrát trochu jiný systém, je vidět, že je to lepší. Kluci si na sebe zvykli a samozřejmě nám pomohly posily, které přišly a na hře to je znát.

V zápase už nejsou Medvědi tak často vylučováni. To je jedna z důležitých změn oproti začátku sezóny.

Kluci už přišli na to, že rozhodčí jsou úzkostliví. Musí toho víc odbruslit a nesmějí tolik používat hokejku. Je to jen dobře.

Myslíte si, že už jste zlomili střeleckou nemohoucnost?

To doufám. Dnes nám ve druhé třetině pomohlo hodně to vyrovnání a následně důležitý gól Honzy Bessera, který měl hodně velkou zásluhu i na další brance, kdy nahrál Kamešovi před prázdnou branku.

Ovlivnil hlavní sudí nějak zápas?

Tak to určitě ne. Jestli máte na mysli v závěru utkání, tak to byl správně odpískaný faul. Závěr jsme si pokazili sami.

V závěru dostali kapitáni pokyn od sudího, že zápas už nechá dohrát bez vyloučení, pokud nedojde k žádnému většímu faulu. Jaký na to máte názor?

Je to jen dobře. Není dobré, když ke konci o výsledku rozhodne rozhodčí. Nejideálnější a nejlepší je, ať si to oba dva mančafty rozdají, kdo z koho a rozhodčí do toho nezasahuje.