Ztráta Medvědů na druhou příčku v tabulce čtyř nejhorších týmů tak díky této prohře a překvapivým výhrám Třebíče, Prostějova a Šumperku na ledech soupeřů narostla už na pět bodů.

 

Beroun – Mladá Boleslav 1:3

1. liga ledního hokeje

Domácí hokejisté nadělali hostujícímu týmu od začátku dost problémů se svou agresivní hrou a byli to oni, kteří se jako první dostali do gólových příležitostí. Už ve 2. minutě se řítil na Cháberu Frolík, ale neprostřelil jeho betony. Vzápětí musel sáhnout k parádnímu zákroku Altrichter v berounské brance a to dokonce při domácí přesilovce, když ujel mladoboleslavský Mikulík. Prvního gólu se dočkali diváci v 10. minutě. Šinágl chytře objel branku, naservíroval puk najíždějícímu Tvrzníkovi a ten neomylně trefil – 1:0. Vyrovnání na sebe dlouho nenechalo čekat. Po 38 vteřinách obránce Gudas nedokázal vyhodit puk z vlastního obranného pásma a jeho chybu využil Šebesta, který nahrál úplně volnému Rumpelovi – 1:1.

Ve druhé třetině se hra zpočátku odvíjela v berounském obranném pásmu a po šanci kapitána Medvědů Křesťana se ujali vedení hosté. Ve 23. minutě při signalizovaném vyloučení hráče Berouna se krásně trefil do pravého horního růžku Gajovský – 1:2. Medvědi pak zvedli hlavu zvláště v posledních minutách druhého dějství měli velký tlak. Ovšem střely Bessera, Lukačoviče a Šinágla nenašly cestu za záda vynikajícího Chábery.

Ve třetí třetině se hrál bojovný hokej se snahou domácích po vyrovnání. Ale udeřili hosté, když z nenápadné akce protlačil puk za Altrichterova záda Boháč – 1:3. Hosté pak měli v závěru utkání jednoznačně navrch. Beroun už se nezmohl na další nápor, a tak jeho ztráta na druhou příčku v tabulce čtyř nejhorších týmů narostla už na pět bodů.

Branky: 10. Tvrzník – 10. Rumpel, 23. Gajovský, 45. Boháč. Rozhodčí: Vampola – Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Lukačovič (Beroun) 10 minut. Bez využití. Diváci: 1150. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.

HC Berounští Medvědi: Altrichter – Výborný, Braniš, Kameš, Jelínek, Gudas, Lukačovič – Appel, Slížek, Kupec – Tvrzník, Šinágl, Novotný – Besser, Vlček, Frolík – Heřman, Křesťan, Pavel. Trenéři Najman a Setíkovský.

Bruslařský klub Mladá Boleslav: Chábera – Bauer, Drábek, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Wagenhoffer – Nouza, Král, Mikulík – Rumpel, Boháč, Šebesta – Gajovský, Gombár, Handlovský – Rytnauer, Kuchlejda, Eiselt – Rozsíval. Trenéři Kaňkovský a Gudas.