Velký kus práce v cerhovickém oddílu odvádí předseda Václav Lisý, který zde dvaadvacet let oblékal hokejový dres a již třicet let zastává pozici vedoucího.
Před nadcházející sezonou jsme požádáli sekretáře a trenéra Cerhovic pana Miroslava Káru, aby nám nastínil přípravu. „Před letošní sezonou došlo k několika hráčským změnám. Na hostování sice odešli R. Pichlík a K. Dongres, ale jednáme o příchodu jednoho hráče z Rokycan a tří hráčů ze Záluží,“ uvedl Kára, který také prozradil, že celek Cerhovic měl v plánu sehrát před nadcházející sezonou tři přípravné zápase se Spartakem Žebrák. „Na sezonu jsme po všech stránkách připraveni,“ podotkl trenér Cerhovic, který dodal, že klub ledního hokeje je finančně zabezpečen a nezapomněl všem sponzorům poděkovat.

Letošní soutěž okresního přeboru bude ovlivněna historicky nejnižším počtem přihlášených klubů. V okresním přeboru se střetnou jen čtyři celky: Spartka Žebrák, Hořovie, Cerhovice a SKP Beroun. „Co k tomu dodat? Mrzí nás neúčast mužstev jako Hýskova, Králova Dvora, Záluží nebo Felbabky a Zbirohu. Soutěž by byla mnohem zajímavější a atraktivnější. Za této situace není podstatné hovořit o našich ambicích,“ uvedl sekretář a trenér v jedné osobě, který vzápětí doplnil další postřeh. „Chceme hrát kvalitní hokej, na který budou chodit diváci a skončit do třetího místa. Více než umístění bychom si ale přáli, aby soutěž v budoucnu nezanikla,“ uvedl Kára.

Cerhovický klub ledního hokeje se také podílí na dalším dění v Cerhovicích. „Tradičně se podílíme na údržbě a rekonstrukci budovy stávající sokolovny a připravujeme již jedenáctý ročník vánočního turnaje v nohejbale,“ uvedl Kára, který následně přidal několik dalších akcí, na jejichž pořádání se hokejisté podílejí. „Dále pořádáme 19. ledna jedenáctý hokejový ples. V případě příznivé zimy připravíme opět led na našem přírodním kluzišti. Zde bychom rádi uspořádali žákovský turnaj škol jako v minulých letech,“ nastínil činnost klubu Kára.