Těsně před Vánoci Medvědi dvakrát po sobě prohráli o dvě branky, byly si ty zápasy v něčem podobné?

No tak v tom prvním zápase ve Vrchlabí se nám nepovedl začátek, i když jsme se na něj důkladně připravovali. V sedmé minutě jsme prohrávali o dva góly, ale naštěstí se povedlo hned snížit. Zbytek zápasu jel ve starých kolejích. Prostě jsme zase nemohli dát góla a spoustu šancí jsme zahodili. Třetí branku jsme dostali dvě vteřiny před koncem při hře bez brankáře.

To neproměňování šancí bylo i příčinou další porážky v Mladé Boleslavi?

Tak tam ten zápas byl trošičku jiný, Boleslav má přece jen kvalitnější mužstvo než Vrchlabí. Ale na druhou stranu musím říci, že kdyby se nám povedlo za stavu 1:1 proměnit samostatný nájezd, tak jsme odtamtud určitě neodjeli s prázdnou a nějaký ten bodík přivezli. Ale taky jsme mohli inkasovat i my. Tonda Štelmach chytil trestné střílení. Jinak jsme tam dopláceli zejména v první třetině na spoustu vyloučených. To pak bere síly do dalšího průběhu zápasu.

Teď po Novém roce nečekají Medvědy vůbec lehcí soupeři, začíná se s Chomutovem…

Lehký soupeř tady v té soutěži není, ale na druhou stranu se dá hrát s každým. My musíme v první řadě koukat sami na sebe a konečně dávat góly z těch šancí, kterých si vytvoříme v zápasech poměrně dost. Důležité budou teď pro nás zejména zápasy s Mostem, Kadaní a Havlíčkovým Brodem. Ale samozřejmě i v těch dalších budeme chtít naplno bodovat.