Na úvod sezony by nebylo dobré mít po dvou zápasech na kontě nula bodů, že?

Určitě nám výhra ve Vrchlabí pomohla. Chtěli už jsme bodovat v prvním zápase s Chomutovem, ale to bylo nad naše síly.

Oproti Chomutovu je Vrchlabí se svým týmem hratelnější…

Mají pár hráčů z extraligy a snaží se hrát útočný hokej, což nám vyhovovalo.

Vrchlabí prokázalo své kvality v prvním zápase s Jihlavou. S čím jste do Vrchlabí jeli?

Určitě jsme tam jeli vyhrát nebo minimálně jakkoliv bodovat. Jak jste sám říkal, po dvou zápasech mít na kontě nula bodů by bylo hodně špatné, hlavně pro psychiku.

Loňská sezona měla podobný začátek, avšak první zápas jste začínali ve Vrchlabí…

Ale Chomutovu se nám nepodařilo dát góla (smích). Ne, řekl bych, že kádr je letos silnější a trenér nás vede jiným způsobem, než to bylo loni. Je moc brzo na hodnocení.

Jak byste tedy zhodnotil sobotní zápas?

Byl to silový hokej, hrálo se hodně do těla. Vrchlabí nás tlačilo, my jsme odolávali díky skvěle chytajícímu Štelmymu (Štelmach - pozn. red.). Vychytal jim spoustu gólovek. My jsme tam místy také tlačili, ale hodně zápas ovlivnilo vylučování.

Silový hokej, to máte rád, že?

Já jsem byl spokojený, ne všichni mají tento styl rádi, ale letos takhle hrát budeme.

Dvakrát jste hráli v oslabení tři na pět. Jednou se dokonce povedlo v tomto dvojnásobném oslabení vstřelit i gól. To se nestává často, že?

Je to určitě rarita, ale v hokeji se takové situace stávají. Jirka Novotný zachytil odražený puk od našeho gólmana, projel kolem beků, vystřelil a propadlo to Štůralovi pod lapačkou.

Vy jste byl na ledě, když Medvědi v následující dvojnásobné početní nevýhodě inkasovali…

Mazy (Mazanec - pozn. red.) dostal ránu do žeber a zůstal ležet. Puk se od něj odrazil soupeři přesně na hokejku, Tonda byl akorát v zákroku a puk šel na druhou stranu, než si myslel. Já už jsem nestihl skočit do té rány. Další nešťastný gól byl, když Vrchlabí vyhrálo buly, následovala střela beka. Štelmymu to vypadlo, Gajovský objel branku a poslal mu to mezi nohy. To je taková standardní hokejová situace, z naší strany špatně vyřešená.

Po dvou třetinách jste vedli 2:0. Co jste si před třetí třetinou řekli v kabině?

Že to nesmíme podcenit, nic nevypustit a makat dál. Nic nevymýšlet, protože Vrchlabí je soupeř, který dokáže každou chybu potrestat.

Dvě minuty před koncem zápasu jste se nechali vyloučit. Málem jste se tak připravili o vítězství…

Určitě si na podobné fauly musíme dát pozor. Povedlo se nám oslabení ubránit, ale mohla to být také osudová chyba. Martinec nešťastně vyhodil kotouč a jeho hokejka skončila v obličeji soupeře. Nebyla to taková rána, ale hokejka v obličeji se prostě trestá. Štelmy opět výborně zachytal a dařilo se nám vyhazovat puky.

Ve středu na vás čeká zatím bezchybný Havířov…

Havířov má letos nabitý kádr, ale já doufám, že jim přetrhneme šňůru dvou zápasů a u nás narazí.

David Havlík