Ostravský celek ve skupině o udržení dokázal bodovat jen na domácí půdě, kde vybojoval ze čtyř utkání šest bodů za tři vítězství v prodloužení. Naopak na půdě soupeřů se Porubě vůbec nedaří. Ze čtyř zápasů neuhrála Prouba venku ani bod, navíc si připsala skóre 9:22. Porubě se nedařilo ani v minulém kole, kdy sice sehrála s Mostem vcelku vyrovnaný zápas, prohrála ale na domácí půdě 1:3.

Berounští hokejisté v dosavadních zápasech play out nebyli na domácí půdě příliš úspěšní. Ve čtyřech zápasech získali sedm bodů. Medvědi ale dokázali bodovat na půdě soupeřů odkud si odvezli osm bodů. Medvědi se v kritické situaci ocitli v závěru domácího utkání s Mostem, kdy za stavu 0:2 vstali z mrtvých a otočili zápas na 4:2. Na půdě Třebíče pak Medvědi navázali na obrat s Mostem a odvezli si velice cenné tři body za výhru 2:0.

Ze dvou vzájemných zápasů v play out vyšli lépe Medvědi. Ti porazili na své půdě Porubu 3:1 a v Ostravě vybojovali bod, když prohráli v prodloužení.

Do konce skupiny o udržení zbývá sehrát se středečním utkáním dohromady čtyři kola. Berounští hokejisté mají na sestupovou pozici Mostu náskok šesti bodů. V utkání s Porubou potřebují Medvědi získat tři body, aby se opět o trochu přiblížili k záchraně. S napětím se bude očekávat také výsledek druhého utkání, ve kterém Most hostí Třebíč. Ta potřebuje na půdě Severočechů bodovat, aby se nedostala do nepříjemné situace. V případě, že by Třebíč vybojovala v Mostu tři body a Medvědi bodovali proti Porubě naplno, měli by Středočeši záchranu doslova nadosah. K jistotě by jim pak stačilo získat ze tří zápasů bod.