Falcon Kročehavy – Kelti Nižbor 1:5

Od začátku nelogicky nasazený přísný metr rozhodčích byl výhodou pro Kročehlavy. Po prvním vyloučení hráče domácích totiž putovali na lavici hanby v rychlém sledu tři hráči Nižbora. Přesilovka Keltů se náhle proměnila ve dvouminutové dvojnásobné oslabení. V něm si však Falcon nepočínal příliš jistě a s přispěním několika zásahů brankáře Ježka se Kelti dokázali ubránit. Obavy z možnosti dalších vyloučení a vědomí, že první gól může zápas hodně ovlivnit, se oba týmy přiliš nehnaly do útoku a k vidění byl především boj o střední pásmo.

Druhá třetina začala mírnou převahou Keltů. Falcon ale postupně přebral otěže zápasu. Aktivně napadající Falcon se dostal k několika dobrým šancím a pouze štěstěna držela Kelty nad vodou. Avšak po hrubici obrany se do situace dva na nikoho dostala dvojice Trupl – Nevařil a pěknou kombinaci zakončil druhý jmenovaný parádní střelou pod víko Ježkovy brány. Paradoxně tento gól nastartoval hráče Keltů. A když ve 25. minutě přišel nenápadný průnik Beneše s překvapivým zakončením, kdy hráč hostí nechal míček projet podél Dandovi nohy do branky, stahovala se nad Kročehlavy mračna. Stupňující se tlak Nižbora do konce třetiny dokázal zužitkovat ještě po samostatné akci Fišer a na 1:3 upravil golfem z kruhů osamocený Pospíšil, který težil ze spolupráce dua Novák – Beneš.

Ve třetí části byli již Kelti lepším celkem a i přes tři další vyloučení se jim dařilo držet se co nejdále od Ježkovy branky. Když v čase 39:47 zakončoval opět mezi kruhy volný Novák, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Pomyslný hřebíček do rakve pak zatloukl Falconu Fišer.

Branky a nahrávky: 22. Nevařil (Trupl) – 25. Beneš (Brodan), 27, Fišer (Dvořák), 29. Pospíšil (Beneš, Novák), 40. Novák (Brodan, Podráský), 44. Fišer (Pospíšil, Novák). Vyloučení: 7:13, Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:0, 1:3, 0:2.

Nižbor: Ježek – Truksa, Pospíšil, J. Černý, Šmíd, Vacek, Manda – Novák, Brodan, Beneš – Fišer, Novotný, Dvořák – Mičko, Podráský, Slabý, Svoboda.

Roman Novák