Domácí celek bude jasným favoritem zápasu, berounští hokejisté ale v letošní sezoně již předvedli, že dokáží s Ústím sehrát vyrovnané zápasy. V prvním letošním vzájemném měření sil se berounští hokejisté připravili o bod neuvěřitelným způsobem. Rozhodující gól totiž inkasovali po zkratu obránce Martince v čase 59:59 a prohráli na severu Čech 1:2. Na domácí půdě již Medvědi dokázali bodovat, když dotáhli dvougólové vedení Severočechů a nakonec prohráli až po samostatných nájezdech. V nadstavbě Medvědi podobný kousek zopakovat nedokázali a Ústeckým Lvům podlehli 2:4.

Lídr v poslední době má velice dobrou formu. Z jedenácti posledních zápasů nebodovali Ústečtí Lvi naplno jen v jednom případě, když prohráli s druhým Vrchlabím. Tyto úspěchy drží Ústí na čele tabulky, kde již mají Lvi šestibodový náskok.

V Berouně se po Novém roce udála velká změna, když Otakara Vejvodu nahradil na střídačce dosavadní sportovní manažer klubu Karel Najman. Tato změna přinesla oživení berounského celku a v zápase s favorizovaným Chomutovem Medvědi podali dobrý výkon a navíc měli vítězství nadosah. Nakonec s favoritem Berounští vybojovali bod, když prohráli po samostatných nájezdech. Jestli změna na berounské lavičce přinese dlouhodobější zlepšení prověří dnešní zápas i následná kola.

V dnešním zápase se představí i zkušený obránce Jaroslav Nedvěd, který nehrál v zápase s Chomutovem, protože v pondělí inkasoval trest ve hře. V pátek disciplinární komise rozhodla, že další trest berounskému obránci ukládat nebude a pilíř obrany Medvědů tak může opět nastoupit.

Další mistrovské utkání pak čeká Berounské Medvědy hned v pondělí, kdy v důležitém střetnutí hostí poslední Porubu. Vstup na tento zápas je zdarma.