Hr. Králové – Beroun 2:4

Medvědi vstoupili do zápasu s brankářem Dominikem Halmošim, který ještě před nedávnem plnil v Berouně roli trojky. V zápase na půdě Hradce ale mladý brankář rozhodně nezklamal. Naopak byl značnou oporou.

V úvodní dvacetiminutovce měli domácí mírnou převahu. Výraznější šanci si ale vypracovali až ve 12. minutě, kdy Jindřicha vychytal Halmoši. Ve 14. minutě se již Hradec dostal do vedení. Domácí kapitán Jaroslav Roubík zůstal před berounskou brankou zcela sám a s dorážkou do odkryté klece neměl vůbec žádný problém – 1:0. Za tohoto stavu také první třetina skončila.

Jestliže v prvním dějství měli více ze hry domácí, ve druhé kralovali Medvědi. Ve druhé třetině nejprve Medvědi nevyužili početní výhodu, ve 23. minutě se ale v oslabení, když na trestné seděl Švagrovský, ve středním pásmu zmocnil puku Vlček a svůj následný samostatný nájezd zakončil střelou mezi Koutského betony – 1:1. V následných minutách byli Medvědi aktivnějším celkem. V polovině utkání ale pro ně přišla krizová situace. Ve stejném čase byli vyloučeni Mrňa a Gudas a domácí čekala dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Medvědi ale zabojovali a těžké chvíle dokázali ubránit. Ve 34. minutě pak Berounští udeřili. V početní výhodě vystřelil Slížek a důrazný Švagrovský z dorážky prostřelil Koutského – 1:2. Po chvilce mohlo být pro hosty ještě lépe. Mrňa ovšem orazítkoval jen tyč domácí branky. Ve 37. minutě pak hráli hosté další početní výhodu, ale tentokrát s ní naložili mizerně a navíc nedovoleně zastavili v samostatném nájezdu Koudelku a rozhodčí Lacina nařídil trestné střílení. K puku se postavil Roubík, ale klička se mu nepovedla. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky pak mohl zvýšit berounské vedení Šinágl, který si počkal na útočné modré na dlouhou přihrávku. Sólo rychlonohého útočníka ale zneškodnil skvěle Koutský.

Do třetí třetiny nastoupil do domácí branky místo Koutského Luňák a čisté konto příliš dlouho neudržel. Ve 47. minutě v početní výhodě vypálil od mantinelu obránce Nedvěd a domácí brankář se za jeho střelou jen ohlédl – 1:3. O tři minuty později mohl přidat další pojistku Tvrzník, v brejku ale neuspěl. To, co se nepovedlo Tvrzníkovi, dokázal o necelou minutu později Šinágl, který vystřelil ihned z kličky a domácímu brankáři nedal šanci – 1:4. V závěru se ovšem utkání mírně zdramatizovalo. Gudas totiž neštrně sestřelil Karlíčka, za což vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. V dlouhé přesilovce se domácí dokázali prosadit. Střelu Buriana dorazil za záda Halmošiho Volráb – 2:4. Další gól ale již nepadl a Medvědi se mohou radovat z důležitého vítězství.

Branky: 14. Roubík (Kadlec, Fořt), 57. Volráb (Burian) – 24. Vlček, 34. Švagrovský (Slížek, Tvrzník), 47. Nedvěd (Slížek, Tvrzník), 50. Šinágl (Novotný, Mrňa). Vyloučení: 6:6 navíc Gudas (BE) na 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Lacina. Diváci: 1147. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:2.

HC VCES Hradec Králové: Koutský (40. Luňák) – Táborský, Karlíček, Burian, Hendrich, Zápotočný, Filip L., Pazdera, Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Suchý, Filip M., Moskal, Jindřich, Kubišta, Nedorost.

HC Berounští Medvědi: Halmoši – Gudas, Braniš, Vojta, Martinec, Nedvěd, Vaněček, Malý, Tvrzník, Slížek, Pavel, Mrňa, Šinágl, Novotný, Kupec, Švagrovský, Vlček, Besonov, Křesťan, Sýkora.