Nižbor – Buštěhrad 3:4sn

Zápas Keltů Nižbor s loňským druhým celkem základní části kladenské oblastní ligy začal v pomalém tempu. Na vině bylo nejen pětatřicetistupňové vedro, ale i částečně unavený soupeř Keltů, který hodinu před pohárovým zápasem dohrál ligové utkání. Nižbor začal náporem, ale do vedení šli Vlci. Rychlý protiútok a přečíslení zakončil přesně Olič. Hra se poté srovnala a k vidění byly šance na obou stranách. Po tlaku a několika závarech v obranném pásmu Vlků se mohli radovat i nižborští borci, když si Smrčka seběhl na kruhy a přihrávku zpoza branky usměrnil k tyči Hanzalovi branky - 1:1.

Ve druhé části jasně dominoval Nižbor, který zlepšil pohyb a unavení hráči Vlků se začali uchylovat k drobným faulům, jež rozhodčího nechávali bez povšimnutí. Ne tak borce na obou stranách, a tak se ve zbytku utkání hodně jiskřilo. Keltům se podařilo jít do trháku. Nejprve Pospíšil zpracoval polovysoký pas Novotného, těsně za modrou se s míčkem nepáral a poslal jej do růžku svatyně hostí - 2:1. Na dvougólový rozdíl poté zvýšil Vacek, který umístil přihrávku zpoza branky přesně mezi Hanzalovy betony - 3:1.

Dvě branky v síti hostů slibovaly Keltům nadějný náskok do poslední třetiny. Avšak Vlci po půlminutě třetí části snížili, když zaváhání bránících hráčů a špatné vyhození využil opět Olič - 3:2. Vzápětí hřiště opanoval rozhodčí, který začal udělovat na obou stranách tresty. Hrálo se tak střídavě v početnícdh výhodách na obou stranách, ale skóre se neměnilo a Kelti směřovali pomalu k postupu. V posledních dvou minutách však Buštěhrad ukázal svoji silnou zbraň – zkušenost. Vlci zatlačili Nižbor do obranného pásma a vynutili si vhazování před Humlem. Po oddechovém čase zkusili Vlci power-play a riziko jim vyšlo dokonale. Čistě vyhraná buly Oliče na Bombu a výstavní rána do růžku Humlovy svatyně znamenala v čase 44:06 srovnání na 3:3.

Rozhodnout se tak muselo v samostatných nájezdech. V těch jasně dominovali hráči Buštěhradu, jelikož exekutoři Nižbora nedokázali překonat Hanzala a na straně Vlků skóroval hned v první sérii Podráský. Nižbor se po dobrém výkonu trošku smolně rozloučil s tímto ročníkem českého poháru a v nadcházející sezoně bude hrát okresní hokejbalovou ligu Kladno.


Branky a nahrávky: 14. Smrčka (Černý), 18. Pospíšil (Novotný, Manda), 22. Vacek (Novák) - 5. Olič (Omrai), 31. Olič (Podráský), 45. V. Bomba (Olič), rozhodující nájezd Podráský. Vyloučení: 4:6, Přesilovky: 5:3, bez využití. Střely na branku: 32:27. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2.

SK Kelti Nižbor: L. Huml (nájezdy F. Ježek) – J.Černý, I. Truksa, S. David, M. Smrčka, J. Kušnír – O. Beneš, J. Vacek, R. Novák, R. Manda, M. Novotný, A. Lukeš, P. Slabý, J. Pospíšil,

HbC Vlci Buštěhrad: K. Hanzal – M. Podráský, J. Šmíd, J. Muller, L. Voigt, P. Přichystal, V. Bomba, J. Bomba, P. Olič, D. Důras, T. Babický, R. Omrai, L. Borč.

Ivan Truksa