Domácí hokejisté vydřeli veledůležité tři body a ve zbývajících třech zápasech jim stačí k záchraně pouhý bod. O své výhře Beroun rozhodl ve druhé třetině, když během pěti minut dal tři branky. Jinak se ale zápas po většinu času vyvíjel jednoznačně ve prospěch domácích, kteří neproměnili řadu vyložených šancí. Hosté nehráli vůbec špatně a nepočínali si v roli k sestupu odsouzeného mužstva beznadějně. Zvláště ve druhé a na začátku třetí třetiny měli spoustu možností jak nepříznivé skóre zlikvidovat. Jenže v koncovce si počínali dost bezradně a to je stálo bodový zisk.

Beroun – Poruba 4:2

Další z klíčových duelů ostartovali domácí Medvědi výborně a už po 67 vteřinách hry vedli. To výbornou práci Tvrzníka s Novotným dokončil mezi nohy Štefla přesně mířící Petr Šinágl – 1:0. To ale bylo od Berouna v první třetině všechno. Hosté se do ohrožení berounské branky dostávali jen velice sporadicky a spíš se soustředili na pozornou obranu. V dresu Medvědů marně velel ke zteči bojující Ladislav Slížek a hodně se snažící Petr Šinágl. Branka už ale v první dvacetiminutovce nepadla. A to měli Medvědi k dobru tři přesilovky, se kterými ovšem naložili prachbídně.

Druhá třetina přinesla podstatně zajímavější bitvu a hlavně padaly góly. Byly k vidění ale i nevyužité šance jako třeba hned minutu po zahájení, když skvělou nahrávku Šinágla zpoza branky nepřetavil ve druhý gól Jiří Novotný. Trest přišel pro domácí hned za čtyři minuty, když se v signalizované početní výhodě trefil od modré čáry porubský bek Jiří Suchý – 1:1. Inkasovaný gól ale Medvědy spíše nabudil a aktivní hrou nutili soupeře k chybám a dostávali se do tlaku. Ve 28. minutě puk nahozený Nedvědem tečoval David Švagrovský pouze do tyčky, ale za minutu už šli domácí přece jen do vedení. Po skvělé práci Šinágla pověsil puk do levého horního růžku Martin Tvrzník – 2:1. O pět minut později unikal obraně Poruby Ladislav Vlček a ač byl osekáván dostal přece jen puk potřetí za Šteflova záda – 3:1. Ze strany domácích excelentní pětiminutovku dovršil Petr Horčička, který dotlačil puk do sítě po střele Petra Braniše, která cinkla o pravou tyčku a šťastně se odrazila k úspěšnému střelci – 4:1. Hosté snížili o minutu později po střele Milana Ovšáka, kterou tečoval Jiří Zdeněk – 4:2.

V poslední třetině stála za zmínku parádní akce porubského Ondreje Mikuly, který si skvěle poradil s bekem Martincem, ale v koncovce neuspěl. Medvědi mohli nakonec poprvé v sezóně vstřelit alespoň pět branek v jednom zápase, ale vyloženou šanci Petra Horčičky, kterého krásnou nahrávkou vyzval k zakončení Ladislav Slížek, pokryl pozorný Štefl.

Branky: 2. Šinágl (Tvrzník, Novotný), 30. Tvrzník (Šinágl, Novotný), 35. Vlček (Nedvěd), 35. Horčička (Braniš, Gudas) – 25. Suchý (Bartoš), 36. Zdeněk (Ovšák, Najdek). Rozhodčí: Petružálek, Jílek. Vyloučení: 5:12. Využití: 1:0. Diváci: 600. Třetiny: 1:0, 3:2, 0:0.

Beroun: Altrichter – Braniš, Gudas. Vojta, Mazanec, Nedvěd, Matrinec, Horčička, Slížek, Pavel, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Kupec, Švagrovský, Vlček, Mrňa, Besser, Bessonov.

Poruba: Štefl – Ovšák, Skočovský, Holík, Tesařík, Vajda, Suchý. Bartoš, Najdek, Zdeněk, Kolařík, Rehuš, Mikula, Gelačák, Červenka, Bartošek.


OHLASY:

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): Tak tenhle zápas byl pro nás mimořádně důležitý a nehráli jsme ho příliš dobře. Znáte to, když musíte, tak to moc nejde. Na naše hokejky se lepila nervozita a zápas jsme nakonec rozhodli v jeho polovině, kdy se nám podařilo dát tři branky během pěti minut.

Libor Polášek (VOKD Poruba): My jsme sem jeli už v roli jistého sestupujícího, a tak se hráči těžko motivovali. Přesto si myslím, že jsme podali velice dobrý výkon a hráče musím za to pochválit.

Miloslav Růžička