Žabonosy– Kr. Dvůr 2:3

Hokej, krajský přebor

Hosté začali velice dobře a již vúvodu 6.minuty překonali domácího brankáře. Gól byl ale vstřelen po odpískání a rozhodčí jej neuznal. Včase 5.41se již mohli králodvorští hráči radovat. Landa vystřelil od modré čáry a Matula, ač atakován, vpádu dokázal puk tečovat pod horní tyčku– 0:1. V9.minutě vedl Králův Dvůr již 2:0, když si domácí brankář Muzika srazil za svá záda střelu Rákosníka. Domácí hokejisté zkorigovali stav v17.minutě. To při hře čtyř proti čtyřem, a navíc při signalizovaném trestu pro hosty, doklepl puk ze skrumáže Smítka–1:2.

Ve druhé části hosté zvolnili a domácí mužstvo se dostalo do tlaku. Své šance ale Žabonosy neproměnily. Ve 34.minutě pak měl Králův Dvůr výhodu dvou mužů vpoli a kombinaci prvního útoku zakončil přesně Matula– 1:3. Od tohoto momentu se hrálo nahoru, dolů a na obou stranách byla kvidění velká řada pohledných akcí. Navíc hra vzávěrečných minutách druhé dvacetiminutovky nabírala velice rychlé tempo. Zřady střel na obou stranách ale gól již nepadl.

Ve třetí části si obě mužstva zahrála několik početních výhod, ale skórovat se jim nepodařilo. Zajímavé drama přinesl samý závěr utkání. Hosté totiž hráli jen na dvě obrany a spřibývajícím časem králodvorským obráncům docházely síly. Domácí stupňovali svůj tlak, překonat obranný val hostů se jim ale nedařilo. Včase 58.22si Žabonosy vybraly oddechový čas a odhodlaly se ke hře bez brankáře. Avýsledek se dostavil po třinácti vteřinách, kdy na rozdíl jediného gólu snížil Kozdera– 2:3. Žabonosy inadále pokračovaly ve velkém tlaku a 39vteřin před koncem zápasu propasírovaly puk do králodvorské branky potřetí. Jelikož to ale bylo po odpískání, nemohl být gól uznán. Hosté nakonec těsné vedení uhájili.

Branky: 17.Smítka, 59.Kozdera– 6.a 34.Matula, 9.Rákosník. Vyloučení: 8:8 navíc Kozdera (Ž) 10min. OT. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0. Rozhodčí: Pokorný.

Králův Dvůr: Vítkovský– Bauer, Mareš, Hamada, Landa, Matula, Sobotka, Rákosník, Kiribuchi, Rendla, Mikeš, Pudhorocký, Prošek, Pichlík, Wurtherle.