Králův Dvůr – Rakovník 2:3

Hokej, krajský přebor

Již od úvodních minut bylo jasné, že tentokrát nebude k vidění pohledný hokej. Oba mančafty hrály klasickou „holomajznu“. Mírně lepší byli domácí, ale i hosté několikrát nebezpečně zahrozili. Na první gól se čekalo do 15. minuty, kdy se zpoza kruhu trefil parádně pod břevno rakovnický Hovorka – 0:1. Domácí odpověděli po minutě a půl. Pichlík projel celým útočným pásmem jak nůž máslem a jeho křižnou střelu zastavila až síťka za zády brankáře Krásy – 1:1. V první třetině se diváci dočkali ještě jedné branky. Ta padla v poslední vteřině první části. Po nepřehledném závaru doklepl do branky puk z bezprostřední blízkosti Rendla – 2:1.

I ve druhém dějství pokračoval nepohledný hokej. Hosté měli hned v úvodu druhé třetiny výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky, tu ale nevyužili. V polovině utkání se ale Rakovník dočkal vyrovnání, když fatální hrubku králodvorské obrany potrestal Hošek – 2:2. Poté hráli minutovou přesilovku pět na tři domácí, ale z tlaku gól nevytěžili. V závěru druhé třetiny pak měl Rakovník výhodu dvou mužů v poli na 108 vteřin, domácí se ale ubránili.

Ani třetí část nenabídla pěknou podívanou. Domácí byli nebezpečnější, brankáře Krásu ale nedokázali překonat ani z nejvyloženějších pozic. V závěru tlak domácích sílil, ale více nebezpeční byli hosté. V 59. minutě se dostal do samostatného úniku Kotál, Hynek se ale vytáhl. V samém závěru třetí třetiny se pak situace opakovala. Po velké hrubce domácích ujel obraně Ságner, který střelou do šibenice zajistil Rakovníku cenný skalp Králova Dvora – 2:3.

Branky: 17. Pichlík, 20. Rendla – 15. Hovorka, 31. Hošek, 60. Ságner. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:1.