Kr. Dvůr - V. Popovice 7:2

Hokej, krajský přebor

První třetina zápasu o druhé místo nabídla poměrně vyrovnanou hru. Hrálo se ve velice dobrém tempu, hokejověji působili domácí hokejisté. Ti se také dostali v 6. minutě do vedení, když Landa přihrál z rohu před branku Marešovi, který prostřelil Hejnu - 1:0. V 10. minutě se začínalo opět od nuly, neboť na 1:1 vyrovnal Barej. Jenže ani tento stav nevydržel na světelné tabuli dlouho. V 15. minutě hosté vytvořili hrubku v obraně a Rendla poslal puk mezi betony popovického brankáře - 2:1. O minutu později pak Hejna lovil puk z branky potřetí. Tentokrát se trefil po kombinaci první králodvorské formace Pudhorocký - 3:1.

S tímto stavem hosté evidentně nebyli spokojeni a do druhé třetiny vstoupili viditelně aktivněji. Důrazné pojetí hry ale Velkým Popovicím snížení nepřineslo. Naopak ve 39. minutě zvýšil na 4:1 Pudhorocký, který doslova vymáchal Hejnu v brankovišti a zavěsil.

I v úvodu třetí dvacetiminutovky se hosté snažili na domácí takříkajíc "vletět", z několika nebezpečných situací ale Vítkovského nepřekonali. Hráči Králova Dvora se v této části zápasu snažili hrát chytře a trestat chyby soupeře, který musel otevřít hru. To se jim také povedlo. Ve 49. minutě zachytil Pudhorocký rozehrávku hostů a následně předložil při přečíslení puk Hamadovi, který jej poslal mezi betony popovického brankáře - 5:1. Po tomto gólu bylo definitivně rozhodnuto. Když navíc o dvě minuty později Pichlík úspěšně tečoval nahození Mikeše, začalo to vypadat na debakl - 6:1. Králův Dvůr poté mohl zvýšit své vedení, několik vyložených šancí ale skončilo nevyužito. V 59. minutě se hosté dočkali zkorigování stavu, když Vítkovského překonal zblízka Hluchý - 6:2. Hosté se odhodlali poté ke hře bez brankáře, snad ve snaze zmírnit ještě více porážku, jenže v závěrečných vteřinách se dostal Rendla do sóla a bezpečně puk dovezl do prázdné branky - 7:2. Králův Dvůr tak po vysoké výhře přeskočil Velké Popovice v tabulce a zajistil si v letošní sezoně konečné druhé místo.

Branky a asistence: 6. Mareš (Landa), 15. Rendla, 16. Pudhorocký (Maleček), 39. Pudhorocký (Rákosník), 50. Hamada (Pudhorocký), 52. Pichlík (Mikeš, Maleček), 60. Rendla (Maleček) - 9. Barej (Medřický), 59. Hluchý (Netopilík, Salanda). Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Třetiny: 3:1, 1:0, 3:1.

Králův Dvůr: Vítkovský - Mikeš, Pudhorocký, Prošek, Maleček, Pichlík, Klimeš, Hamada, Mareš, Rendla, Matula, Landa, Rákosník, Tůma, Sobotka.

Velké Popovice: Hejna - Nejedlý, Salanda, Toman, Medřický, Tichý, Bílek, Hobza, Petouský, Vízner, Netopilík, Čech, Tměj, Hluchý, Fára, Barej, Stejskal, Petržílek, Kubr, Forejt.