Králův Dvůr – V. Popovice 5:2

Od prvního buly se hrálo ve velkém nasazení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Jedinou skvrnkou byl hlavní rozhodčí Doubek. Tohoto rozhodčího se králodvorský klub už po několikáté snažil vetovat. Odpovědí svazu pokaždé je, že je málo rozhodčích, kteří tuto soutěž mohou pískat, a tak se prý nedá nic dělat. Od vetace pískal tento sudí Králův Dvůr již počtvrté.

První branka padla v čase 3:51, když popovický brankář Lorenc vyrazil střelu Pudhorockého pouze na hůl najíždějícího Najmana, který kotouč už za jeho záda dopravil – 1:0. Po této brance přišlo několik vyloučení králodvorských hráčů, a tak se ke slovu dostali hosté. Ti vyrovnali v patnácté minutě, když se hrálo čtyři na čtyři. Po nenápadné akci skákavý kotouč natřikrát dorazil Tomáš Kubinčák – 1:1. Na tuto branku domácí odpověděli hned vzápětí. Králodvorští se natlačili do pásma, obránce Martin Rákosník poslal lobem od modré čáry kotouč na popovickou branku a zakrytý výhled brankáře usnadnil puku zapadnout za jeho záda – 2:1.V závěru první třetiny se hostům podařilo vyrovnat. Hobza vyhrál buly přímo na hokejku Čachotského, který také lobem vsítil vyrovnávající branku – 2:2.

Druhá třetina se hrála se stejným nasazením, jako třetina první. Hrálo se víceméně ve střední části kluziště. Ani jeden s týmů nechtěl udělat chybu, ze které by soupeř mohl trestat. V čase 28:05 přišla krásná akce druhé králodvorské formace. Matula přihrál za branku Fodorovi, který okamžitě našel hůl Pichlíka, pro nějž jsou umístěné střely bez přípravy bonbónkem – 3:2. Po této brance začal hrát i hlavní rozhodčí Doubek a hned ve velkém stylu. V rozmezí osmi minut poslal na trestnou lavici šest králodvorských hráčů, kterým udělil dohromady třicet trestných minut. I přesto se ale Králův Dvůr dokázal střelecky prosadit. Ve 30. minutě přihrál Fodor najetému Najmanovi, jehož střelu brankář Lorenc ještě vyrazil, na dorážku Pichlíka ale byl již krátký – 4:2. Poté se králodvorští hráči museli bránit při několika oslabeních, což se jim povedlo a tak se druhá část končila za stavu 4:2

Od začátku poslední třetiny bylo vidět, že se domácí nikam netlačí a spíše se věnují disciplinovaně obraně. Velice dobře se jim dařilo pokrývat střední část kolbiště. S přibývajícím časem začali i Popovickým docházet pohonné látky. V polovině třetí části domácí hokejisté pojistili své vedení. Obránce Maleček nádherným pasem na útočnou modrou poslal do sóla Romana Pichlíka, který následně střelou zápěstím mezi betony brankáře Lorence zkompletoval hattrick – 5:2. To byl poslední hřebíček do Popovické rakve, po kterém se již jen utkání dohrávalo pod taktovkou domácích.

Branky: Pichlík 3, Rákosník, Najman – Kubinčák, Čachotský. Vyloučení: 9:8 navíc Pichlík a Klimeš (oba KD) 10 min OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Doubek, Kučera, Kadlec. Diváků: 78. Třetiny: 2:2, 2:0, 1:0.

Králův Dvůr: Frolík – Prošek, Rákosník, Pudhorocký, Najman, Fodor, Maleček, Klimeš, Matula, Pichlík, Mareš, Landa, Petráček, Šnaidauf, Vokáč, Beščec.