Na úvod klasická otázka: Jak vidíš ambice Medvědů v nadcházejícím ročníku první ligy?

Tak v první řadě bychom nechtěli opakovat ty předchozí ročníky, kdy jsme se zachraňovali a měli podobné starosti. Tomu bychom se letos chtěli vyhnout. Co bude navíc a dál to se uvidí, protože je tady čím dál víc vyrovnaných mužstev. Uvidíme, jak také chytíme začátek soutěže. To je vždycky hrozně důležité. Víme dobře, že když se to povede a udělá se nějaká ta šňůra, tak nahrané body se nám hodí v dalším průběhu a žije se z toho hodně dlouho.

Kde vidíš favority soutěže?

Asi se bude rozhodovat mezi Kometou, Ústím a Chomutovem. To bude silná trojka, ale může tam proklouznout kdokoliv další.

Myslíš tedy, že výkony Medvědů budou lepší než v minulých sezónách?

Pevně tomu věřím. Je tady trochu jiný kádr a také přišel nový trenér. Pod koučem Vejvodou jsme měli výbornou letní přípravu, tak snad to zúročíme i na ledě. Záleží jen na nás.

V přípravných zápasech jste střídali dobré výkony s horšími.

Je ale pravda, že tady bylo hodně lidí v přípravě a trenéři museli dát všem šanci, to se nedá nic dělat. Kolikrát nebyla ta sestava až natolik ideální, aby i ten výsledek a i výkon byl dobrý. Teď se to už stabilizovalo a pochopitelně si to musí jak se říká sednout. Myslím, že to bude dobré.

Miloslav Růžička