Beroun – Hradec Králové 1:5

V samotném úvodu zápasu nic nenaznačovalo tomu, že by měly hned v první dvacetiminutovce padnout čtyři branky, z toho tři do domácí sítě. I když Medvědi si svým způsobem o to koledovali, protože hosté je v prvním dějství jasně přestříleli. Poprvé zahrozili Východočeši na konci 5. minuty, když při vlastním oslabení ujel Kadlec a Táborského vyloženou šanci ještě zneškodnil Altrichter. Jenže při vyloučení Koreise napálil Jaroslav Roubík švihem nečekaně puk do levého horního rohu nad Altrichterovu lapačku a berounský brankář se jen otočil – 0:1. Medvědům se ještě podařilo vyrovnat. To Nedvědovu ránu od modré čáry tečoval před Luňákem šikovně Sakrajda – 1:1. Zbytek třetiny se hrál zcela v režii Hradce Králové. V 15. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Suchý, který využil nedůrazu domácích obránců a poslal hosty opět do vedení – 1:2. O dvě minuty později se puk odrazil zase k Roubíkovi, a ten nikým neatakován zasunul kotouč k tyčce – 1:3. V závěru první třetiny měli Medvědi k dobru dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale zahráli ji doslova katastrofálně.

V úvodních minutách druhé třetiny to vypadalo, že by se mohli domácí dostat zpátky do hry, ale z jejich mírného tlaku se nic neurodilo. Naopak po šesti minutách hry se z nenápadné akce trefil Fořt a hosté v pohodě kontrolovali děj na ledě. Důkazem jejich pohody a suverenity pak byla 35. minuta a skvělá akce Martina Filipa, který si pohrál se dvěma berounskými hráči, vybruslil následně z rohu, položil Štelmacha a efektní ranou přesně zakončil – 1:5.

Ve třetí třetině hosté celkem bez problémů kontrolovali hru a svoje vedení uhájili. Medvědi byli víceméně neškodní.

Branky: 10. Sakrajda – 8. a 17. Roubík, 15. Suchý, 27. Táborský, 35. M. Filip. Rozhodčí: Hrubý – Žídek, Podrazil. Vyloučení: 8:10 navíc Nedvěd 5+do konce utkání. Využití: 0:1. Diváků: 400. Třetiny: 1:3, 0:2, 0:0.

Beroun: Altrichter (17. Štelmach) – Braniš, Martinec, J. Vejvoda, Mazanec, Nedvěd, Vaněček – Besonov, Sakrajda, Pavel – Tvrzník, Kupec, Křesťan – Horčička, Kica, Vlček – Hrdel, Koreis, Mrňa. Trenér Vejvoda.

Hradec Králové: Luňák – Táborský, L. Filip, Burián, Hendrich, Pazdera, Zukal – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Moskal, M. Filip, Suchý. Trenér Pazourek.