HC Důl Kladno – SKP Beroun 2:3

Domácí vstoupili do zápasu značně nabuzeni a již po deseti vteřinách musel Hrubeš v brance hostí likvidovat první vyloženou šanci. Z úvodního místy až drtivého tlaku vytěžili kladenští hokejisté vedoucí branku v přesilové hře pět na čtyři. Hráči SKP Beroun ohrožovali brankáře domácích poměrně vzácně a také z dosti velké vzdálenosti. Recept na obranu domácích našel až v závěru třetiny Maleček, který nejdříve neproměnil nikým neatakován svůj nájezd, aby se k němu dostal kotouč záhadně znovu, a protože mu obránci domácích poskytli i tentokrát neuvěřitelně mnoho prostoru, napotřetí doklepl kotouč do branky Kladna – 1:1.

Ve druhé části pokračoval nápor domácího týmu. Útočníci Kladna doráželi na branku SKP doslova jako vosy, ale Hrubeš s přispěním svých spoluhráčů odolal. A tak mohl ve 31. minutě velmi dobře hrající Jan Ksandr posunout puk do středního pásma, kde jej přebral Brodan, který v následném přečíslení dvou na jednoho volil tu nejideálnější variantu. Střelou mezi betony domácího brankáře vsítil vedoucí branku hostí – 1:2. Ještě hůře pro domácí bylo ve 35. minutě, kdy si Jakub Ksandr mazácky vychutnal blafákem golmana domácích – 1:3. V závěru této části hry pak ještě odmítl pojistku Hipča, jenž se dvakrát ocitl zcela sám před brankou Kladna, ale jeho pokusy postrádaly nezvykle jak přesnost, tak razanci.

Trenér domácích, mistr světa z roku 1985, Vladimír Kameš, zredukoval ve třetí třetině sestavu Kladna pouze na dvě pětky a svými hlasivkami doslova hnal domácí do útoku. Ale ani to na policisty nestačilo. Domácí nakonec dokázali pouze snížit na 2:3. Těsné vedení hosté ubránili.

Branky SKP: Maleček, Brodan (Ksandr Jan), Ksandr Jakub (Hrubeš M. Hipča). Třetiny: 1:1, 0:2, 1:0. Diváci: 50.

Sestava SKP Beroun: Hrubeš R. – Vrba, Kacovský, Šmika, Jan Ksandr, Hipča M. Hrubeš, Jak. Ksandr, Eliášek, Brodan, Cibar, Maleček, Vintr, Verner.