Vedení pražské Sparty dlouhodobě cítilo potřebu mít svůj partnerský klub v nižší soutěži. Loni v létě jednání na toto téma probíhala spolu s Benátkami, které ale nakonec zvolily možnost spolupráce s Libercem. Zmíněný model pak tedy Pražané začali rozvíjet s Berounskými Medvědy.

„Jsem rád, že jsme nyní dovršili několikaměsíční jednání, která probíhala od začátku sezony. Doba sblížení nastala zhruba od listopadu, kdy spolupráce začala dostávat nějaké jasné kontury, “ uvedl Petr Bříza, generální manažer HC Sparta Praha. „Naši mladí hráči budou v Berouně dostávat příležitost nabírat herní praxi v seniorském hokeji a my bychom Berounu na druhou stranu rádi zajistili dostatek kvalitních hráčů, což by mělo přinést jeho stabilizaci v první hokejové lize,“ doplnil Petr Bříza. „Od podpisu spolupráce si slibuji oboustranný prospěch klubů. Jak Sparty, tak Medvědů v Berouně,“ uvedl dále za Spartu Viliam Sivek, její prezident a předseda představenstva.

„Ze strany Berouna podpis smlouvy spolupráce se Spartou znamená šanci na vylepšení sportovní stránky klubu. Smlouva řeší i některé personální věci, o možném počtu startujících hráčů v dresech obou klubů. Hovoří o trenérské spolupráci a podílu na výchově mládeže, z čehož mám i jako starosta Berouna velkou radost. Dává to městu Beroun a hokejovému klubu další perspektivu a další rozměr našeho snažení. Vždyť Berounští Medvědi jsou sedmnáct sezon stabilním klubem první ligy. Že se stáváme partnerem Sparty, je pro naše osmnáctitisícové město a náš klub ctí. Berounský Medvěd bude se Sparťanem a sparťanským eskem spojen velice rád,“ prohlásil Jiří Besser.

Smlouva mezi Spartou a Berounem řeší spolupráci na sportovní úrovni. Ekonomická provázanost mezi kluby není v podstatě žádná. "Budeme chtít využívat dobrého jména Sparty, což znamená, že máme připravenou například i určitou spolupráci na úrovni fanklubů. Dále i věci týkající se sponzorů a partnerů obou klubů. Ale nikoli na úrovni obchodní, vše bude probíhat pouze po sportovní stránce,“ řekl Jiří Besser, viceprezident Berounských Medvědů.