Králodvorský kádr doznal během léta několik změn. Trenér Miloslav Křesťan nebude moct v nadcházející sezoně počítat s pracovně vytíženým útočníkem Antonínem Halinským a obráncem Janem Chotěborským, který je dlouhodobě zraněn. Králodvorský kádr ale také hlásí několik nových tváří. Z Mělníku přišel útočník Wurtherle a z Kobry Praha obránce Rákosník. „Ten přichází na půlroční hostování s tím, že pokud bude Kobra potřebovat, bude toto hostování hned ukončeno,“ uvedl asistent trenéra Josef Kardoš. Do Králova Dvora také přišel mladý brankář, který v loňské sezoně působil na postu dvojky u prvoligového celku Mladé Boleslavi. Dále se do králodvorského kádru začlenili také čtyři berounští junioři.

Trenéři nechtěli odkrýt své karty

V přípravě sehrál Králův Dvůr celkem pět zápasů s různými výsledky. „Většinou jsme zkoušeli nové hráče,“ podotkl Kardoš. Králodvorští také v několika zápasech byli záměrně v nekompletní sestavě. „S týmy, se kterými se utkáme v soutěži, jsme zkoušeli nové hráče. Nechtěli jsme odkrýt všechny karty a naopak jsme chtěli vidět, jak vypadají soupeři,“ uvedl Kardoš.

Na úvod přípravy přišel debakl

Do přípravy vstoupil Králův Dvůr utkáním na půdě silné Příbrami, kde prohrál vysoko 1:12. „Oni byli měsíc na ledě a my byli po dvou trénincích. Příbram má velice kvalitní tým a bude asi patřit k favoritům. My jsme zkoušeli řadu hráčů,“ podotkl k prvnímu zápasu asistent trenéra.

Do utkání s Černošicemi nastoupily dvě kompletní formace základní sestavy a na výsledku to bylo znát. „První třetinu jsme vyhráli naprosto jasně 4:0, pak kluci polevili a dovolili soupeři hrát,“ nastínil vývoj utkání Kardoš. Králův Dvůr nakonec vyhrál 6:3.

Poté čekal králodvorský celek dvojzápas s týmem korejské univerzity. Tento juniorský celek sehrál několik dobrých zápasů s druholigovými mužstvy. Za zmínku určitě stojí remízy 5:5 a 4:4 s Klatovy. „My jsme je podcenili. Prohráli jsme 0:4, i když herně jsme měli navrch. Oni nám dali z rychlých protiútoků čtyři branky,“ uvedl Kardoš, který vzápětí dodal důležitý detail k tomuto utkání. „Chytal nám brankář, který bude nastupovat za rezervu v okresním přeboru,“ dodal asistent trenéra a vedoucí v jedné osobě.

Odveta se Královu Dvoru, který již nastoupil v plné sestavě, povedla o poznání lépe. Králodvorští vyhráli 6:5. „My jsme vždy vedli a Korea dorovnávala. Vždy jsme začali hrát jen když vyrovnali,“ podotkl Kardoš.

Odveta se Královu Dvoru povedla

Hned druhý den po utkání s korejskou univerzitou zamířil Králův Dvůr k utkání s Jesenicí a to v hodně nekompletní sestavě. „Nehrály tři útoky ze základu. Jeli jsme tam se třetí lajnou a jednou poskládanou formací. Přesto jsme v deseti lidech dokázali držet s Jesenicí do půlky zápasu krok,“ uvedl Kardoš. Králův Dvůr nakonec prohrál 1:7.

Celkově panuje v mužstvu s přípravou spokojenost. „Příprava byla dobrá, našli jsme optimální sestavu a do soutěže postavíme kvalitní tým. Věřím tomu, že budeme podávat kvalitní výkony a budeme hrát horní polovinu tabulky,“ uvedl Kardoš, který dodal, že o postupu do druhé ligy se neuvažuje. „I tato soutěž je poměrně dost drahá a horko těžko sháníme finance. Neříkám, že by se to s tímto týmem nedalo vybojovat, ale postoupit nechceme,“ uvedl Kardoš.

V prvním utkání nové sezony hostí Králův Dvůr v neděli od 18.45 hodin na zimním stadionu v Berouně mužstvo Příbrami.