Ml. Boleslav B – Kr. Dvůr 3:5

Hokej, krajský přebor

Na první gól se čekalo do 11. minuty. V ní se ale červené světlo rozsvítilo hned třikrát. V čase 10:16 se dostal Králův Dvůr do vedení, když Pudhorocký po přihrávce Doudy doslova vymáchal domácího brankáře a následně poslal puk pod horní tyčku – 0:1. Domácí zareagovali hned po 19 vteřinách. Po chybě králodvorských hráčů zakončil pěknou kombinaci do prázdné branky Štěpánek – 1:1. To ale nebylo vše. O dalších patnáct vteřin později šli Králodvorští opět do vedení. Po zpětné přihrávce Wurtherleho se dostal až před branku Tůma, který kličkou do bekhendu nedal domácímu brankáři šanci na úspěšný zákrok – 1:2. V 19. minutě pak Králův Dvůr odskočil na rozdíl dvou branek, když Landa prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě – 1:3.

Poměrně jasný vývoj hráče Králova Dvora ve druhé části ukolébal a iniciativu převzali domácí. Ti se také ve 35. minutě dočkali snížení. Po velké chybě brankáře Vítkovského, který zpoza branky rozehrál přímo na najíždějícího Ficka, se nedalo očekávat nic jiného, než že domácí hráč pošle puk do opuštěné branky – 2:3.

Od třetí části stáhli trenéři Králova Dvora hru na tři pětky. Jenže v čase 41:20 se podařilo domácím vyrovnat. Hned po vhazování vypálil Boubín a Vítkovskému, který měl zakrytý výhled, proklouzl puk do branky – 3:3. Místo náporu domácích poté ale převzali otěže zápasu do svých rukou opět králodvorští hráči, kteří se v 45. minutě dostali opět do vedení. To se puku chopil Pudhorocký, který následně prokličkoval mezi domácími hráči jako mezi obyčejnými kužely a následně nechytatelnou střelou překonal boleslavského gólmana – 3:4. Poté se hosté zaměřili více na defenzivu a udržení těsného náskoku. V 53. minutě ale nastala poměrně nečekaná situace. Obránci Prošek s Rákosníkem se ocitli sami před brankou a po přihrávce Wurtherleho prvně jmenovaný upravil na 3:5. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Další mistrovské utkání sehrají hokejisté Králova Dvora v neděli 20. ledna, kdy přivítají od 18.45 hodin na zimním stadionu v Berouně celek Kralup nad Vltavou.

Branky: Štěpánek, Ficek, Boubín – Pudhorocký 2, Tůma, Landa, Prošek. Vyloučení: 12:9. Bez využití. Rozhodčí: Formánek. Diváků: 36. Třetiny: 1:3, 1:0, 1:2.

Králův Dvůr: Vítkovský – Klimeš, Rendla, Kiribuchi, Pudhorocký, Mikeš, Pichlík Prošek, Douda, Wurtherle, Rákosník, Fodor, Mareš, Brodan, Landa, Potěšil, Tůma, Hamada, Bauer, Matula.