Králův Dvůr – Kralupy 4:2

Hokej, krajský přebor

Úvodní nápor domácích byl zbržděn dvěma vyloučeními, hosté ale Vítkovského v početních výhodách téměř neohrozili. Postupně si Králův Dvůr vypracoval převahu, ale na gól se čekalo až do 18. minuty. To v přesilovce vystřelil Maleček a pohotový Mareš doklepl puk do branky – 1:0. O čtyřicet vteřin později slavili domácí hokejisté podruhé, když po pěkné akci zvýšil Matula na 2:0.

Když poté v 22. minutě Pudhorocký prostřelil Formánka, zdálo se, že utkání bude mít naprosto jednoznačný průběh. Jenže hosté se nevzdali. Velkou šanci ke zkorigování výsledku měly Kralupy ve 25. minutě, kdy hrály 74 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Z velkého tlaku ale hosté vytěžili minimum střel. Snížení se Kralupy dočkaly v 28. minutě, kdy domácí obrana přestala nepochopitelně hrát a Hanoušek třetí dorážkou překonal Vítkovského – 3:1. Domácí měli v následných minutách více ze hry, ale několikrát nebezpečně zahrozili z brejků i hosté. Brankáři se ale doslova překonávali. Ve 38. minutě pak domácí navýšili své vedení, kdy při hře čtyř proti čtyřem Prošek prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. V samém závěru druhé části pak Králův Dvůr promarnil přesilovku čtyř proti třem a v posledních vteřinách se neujalo ani sólo Malečka.

I ve třetí dvacetiminutovce se hrálo převážně na kralupskou branku. Překonat výborného Formánka se ale již domácím nepovedlo ani z těch nejvyloženějších šancí. Naopak hosté se několikrát dostali do nebezpečných brejků, které musel hasit Vítkovský. V 58. minutě Kralupy zkorigovaly stav na konečných 4:2, když přečíslení dva na jednoho zakončil Háva. Díky tomuto vítězství a zaváhání soupeřů se Králův Dvůr posunul na třetí pozici, bod za druhé Velké Popovice.

Další mistrovské utkání sehrají hokejisté Králova Dvora v sobotu 26. ledna, kdy zamíří na půdu čtvrté Jesenice.

Branky: 18. Mareš, 19. Matula, 22. Pudhorocký, 38. Prošek – 28. Hanoušek, 58. Háva. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Svatoň. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1. Diváci: 98.

Králův Dvůr: Vítkovský – Mikeš, Pudhorocký, Prošek, Maleček, Klimeš, Douda, Kiribuchi, Mareš, Landa, Potěšil, Matula, Sobotka, Bauer, Rákosník.