Příbram – Králův Dvůr 5:6

Příbram se ujala vedení již ve 3. minutě, kdy Trč střelou po buly překonal Vítkovského, který měl zakrytý výhled. O čtyřicet vteřin později se domácí radovali podruhé, když Bauer zakončil ukázkové přečíslení tři na dva. Příbramský uragán pokračoval i nadále. V 6. minutě chybovala králodvorská obrana a Hrala následné s přehledem proměnil své sólo – 3:0. Po tomto gólu odjel na střídačku brankář Vítkovský. Ani změna brankáře ale nezastavila brankostroj domácích. Ve 12. minutě zakončil přesilovkovou kombinaci Hrala a Příbram vedla již 4:0. Vzápětí sice dokázal z mezikruží snížit králodvorský obránce Rákosník, o minutu později ale vrátil domácím čtyřbrankové vedení Mikeska – 5:1. V tento moment asi málokdo tušil, že domácí se již střelecky neprosadí. V 17. minutě zkorigovali hosté na 5:2, když Matula kolmou přihrávkou vysunul Pichlíka, který střelou zápěstím překonal Simera.

Do druhé části vstoupili hosté s tím, že se budou věnovat především obraně a budou spoléhat na brejky. Tato taktika se ukázala jako správná. Ve 25. minutě zaúřadovala králodvorská druhá formace, když Najman zpoza branky našel najíždějícího Matulu, který poslal kotouč pod horní tyčku – 5:3. Ve 32. minutě druhá formace hostů dokonce snížila na rozdíl jediného gólu. Matula tentokrát přihrál zpoza branky Pichlíkovi, který celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na volného Najmana – 5:4.

Stejný obrázek byl k vidění i ve třetím dějství. Ve 46. minutě se Králův Dvůr dočkal vyrovnání. Hamada vybojoval kotouč, před brankou našel volného Pudhorockého, který si blafákem položil brankáře a s přehledem zakončil – 5:5. Rozhodující akce přišla v 53. minutě. Matula přihrál mezi kruhy najíždějícímu Najmanovi, který nekompromisní střelou poslal hosty do vedení. V závěru domácí tlačili, ale ani při dvouminutové hře šesti proti čtyřem na vyrovnání nedosáhli.

Branky: 3. Trč, 5. Bauer, 6. a 12. Hrala, 14. Mikeska – 13. Rákosník, 17. Pichlík, 25. Matula, 32. a 53. Najman, 46. Pudhorocký. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Čáp. Diváci: 91. Třetiny: 5:2, 0:2, 0:2.

Králův Dvůr: Vítkovský, Flígr – Prošek, Rákosník, Pudhorocký, Fodor, Hamada, Cífka, Potěšil, Vokáč, Najman, Pichlík, Matula, Klimeš, Mareš, Šnaidauf.