HK Králův Dvůr – HC Příbram 4:3sn

Utkaní od úvodního hvizdu se hrálo ve velkém tempu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byla řada šancí. První branka padla hned ve 4. minutě, kdy se dostal Hájek do samostatného nájezdu a Frolíka překonal pěknou kličkou do bekhendu. Králodvorští srovnali v závěru šesté minuty. Po kolmé přihrávce Pichlíka jel Rendla sám na příbramského brankáře a střelou nad vyrážečku vyrovnal. Poté měly oba celky několik šancí, ale skóre se do přestávky neměnilo.

Ve druhé třetině bylo k vidění velké množství faulů na obou stranách a tak si oba celky vyzkoučely řadu přesilovek i oslabení. Skóre se změnilo až ve 32. minutě. Domácí nedokázali vyhodit puk z vlastního pásma, navíc se kotouč šťastně odrazil k Pejsarovi, který zakončil do odkryté branky – 1:2. Druhá třetina se poté dohrávala v režii hostů, skóre se ale již neměnilo.

Ve třetím dějství naopak měli navrch domácí hráči. Ti se dočkali vyrovnání v 50. minutě, kdy Maleček po závaru chytrou střelou překonal Simera, který nic neviděl. Hosté ale dokázali jít v utkání i potřetí do vedení. V 55. minutě domácí předvedli v oslabení velkou hrubku a osamocený Anděl domácího brankáře doslova vykoupal – 2:3. V tento moment se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže o minutu později bylo vyrovnáno, a to hodně kuriózním gólem. Pudhorocký totiž hledal zpoza branky přihrávkou spoluhráče a brankář Simer si srazil puk do vlastní branky – 3:3. Ve zbylých minutách se oba celky soustředili hlavně na obranu a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se prosadil jen králodvorský obránce Maleček, který zakončil skvělou kličku v doslova exhibičním duchu.

Branky: 6. Rendla, 50. Maleček, 56. Pudhorocký, rozh. nájezd Maleček – 4. Hájek, 32. Pejsar, 55. Anděl. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Rozhodčí: Pokorný, Ondráček. Diváků 89. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 – 0:0.

Králův Dvůr: Frolík – Najman, Fišer, Prošek, Maleček, Pichlík, Klimeš, Pudhorocký, Mareš, Petráček, Rákosník, Rendla, Matula, Šnaidauf, Beščec.

Příbram: Simer – Komínek, Mikeska, Horáček, Anděl, Hájek, Hrala, Valášek, Tecl, Staňo, Flieger, Tylich, Pejsar, Peterka, Jobek, Pinka, Mácha, Topič.