Jak by se dal hodnotit první zápas ve Vrchlabí, který dopadl pro Medvědy velice slušně, zatímco ty ostatní už takové nebyly?My jsme tam jeli s cílem pochopitelně bodovat, ale věděli jsme, že to bude velice těžké. Znáte to, první zápas na ledě nováčka. Oni jsou natěšení, přišel jim plný stadión a dají do toho úplně všechno. Bylo asi důležité, že jsme je trochu zchladili hned na začátku a dali první branku. Přesto ale oni vedli, ale neutekli nám na dvougólový rozdíl. Dokázali jsme vyrovnat a v tom závěru jsme mohli urvat i všechny tři body. Nakonec jsme měli dva po nájezdech, kde jsme proměnili čtyři z pěti. To bylo výborné. Takže na začátek jsme ty dva body brali.

Pak ale přišel dost velký útlum. Ze tří zápasů tři porážky, z toho doma dost velký debakl s Chomutovem. Ale ani třeba v Mostě se nemělo prohrát.Ten druhý zápas v Benátkách s Mladou Boleslaví byl od prvních minut poznamenaný množstvím vyloučených. Chodili jsme ven každou chvíli a v plném počtu hráčů se hrálo minimálně. Prohrávali jsme, pak se nám povedlo vyrovnat, ale oni v poslední třetině využili další přesilovku a tu výhru si nenechali už vzít. Mají zkušené hráče a dokázali, že jsou jeden z favoritů celé soutěže.

Debakl s Chomutovem byl asi hodně nečekaný a krutý.Ta první třetina byla ještě z naší strany docela slušná. Možná kdyby se povedlo vyrovnat na 1:1 tak by ten zápas vypadal úplně jinak. Jenže ve druhé třetině nás rozebrali a vstřelili čtyři góly. Využili přesilovky, to dneska rozhoduje. Poslední třetina byla o ničem, dohrávalo se to. My to chtěli ještě zkorigovat, jenže oni byli na koni a nedovolili nám to.

A v Mostě? To je mužstvo, s kterým by asi Medvědi měli bodovat, ne?Ano, to je pravda. Zase jsme tam dostali všechny tři góly z přesilovek. Naopak nám ty početní výhody nejdou, i když je trénujeme a dali v Mostě z nich jeden gól. Nedařilo se nám ani při hře pět proti pěti. Dali jsme na začátku poslední třetiny na 2:1, jenže pak přišlo další vyloučení a gól a to asi bylo nakonec klíčové.

Medvědi mají nebývale vysoký počet vyloučených a i desetiminutových trestů, čím to je?Musíme se nad tím sami zamyslet. Nemůžeme se vymlouvat na rozhodčí a pokřikovat na ně při zápase. Každý musí začít u sebe a udělat maximum pro to, aby nebyl na trestné lavici. Hra v oslabení nám bere hrozně moc sil, které nám pak pochopitelně scházejí při normálním počtu hráčů, ale i třeba když hrajeme přesilovky. V tomhle se musíme rapidně zlepšit.

Ale ani herně to není úplně ideální, ne?To je taky pravda. Sil máme dost, letní příprava byla výborná. Nikdo nic neošidil. Tak do toho musíme tu sílu dát. Natrénováno máme. Když se třeba prohraje, ale lidé uvidí, že jsme na tom ledě nechali všechno, tak to ocení. Prostě nás soupeř přehraje nebo je lepší, to se nedá nic dělat a tak to ve sportu chodí. Ale nesmíme to tam odflinknout. To by si ale myslím dneska nikdo nedovolil.

Jaký je tedy recept na zlepšení?Trpělivost, bojovnost, nenechávat se zbytečně vylučovat. Možná přijdou nějaké posily, uvidíme. Musíme bodovat, aby nám to neuteklo, to se potom špatně a velice těžko dohání. Každý musí začít u sebe.

Jaká je třeba po třech porážkách atmosféra v kabině?Myslím, že je stále bojovná. Všichni to chtějí zlomit a udělají pro to všechno. To můžu všem fanouškům i lidem v Berouně za celý mančaft slíbit. Věřím, že se to podaří a my budeme v tabulce stoupat.