Jak jste viděl onen inkriminovaný a tolik diskutovaný okamžik?

Určitě to všechno beru na sebe, protože to byla moje chyba. Měl jsem si ten puk za brankou pokrýt a nechat si ho pro sebe a podívat se kolik zbývá času do konce. Kdybych měl puk na hokejce tak bychom nedostali gól. Já ho od sebe zbytečně odpálil a dopadlo to takhle.

Věděl jste v tu chvíli za brankou kolik vůbec zbývá vteřin do konce?

Věděl jsem, když jsem šel na led, že zbývá asi třicet vteřin. Nějakou orientaci v čase každý hokejista určitě má. V ten moment za brankou jsem myslel, že je ještě nějakých pět nebo šest vteřin do konce. Chtěl jsem ten puk ještě nějak odehrát. Kdybych věděl, že jsou dvě vteřiny tak bych ho asi podržel.

V zápase jste měl několik situací, kdy jste možná až příliš zbrkle odpáli puk nikým neatakován po mantinelu na zakázané uvolňování. Neměl jste to udělat i v tomhle momentu?

Tak nevím jestli to vůbec šlo, protože tam u mantinelu čekal ještě jeden z protihráčů a čekal že to právě proženu po mantinelu.Na druhé straně čekal David Mazanec a to jsem právě chtěl aby on to tam už udržel těch pět vteřin co jsem myslel, že jsou do konce.

Co vám blesklo hlavou když ústecký Šagát vstřelil gól?

V první chvíli jsem si říkal, že ten gól ani nemůže platit. Že ho rozhodčí prostě nemůže uznat. Pak mi to všechno začalo docházet. Nevěděl jsem jak se mám vůbec klukům podívat do očí. Oni makali celých šedesát minut a já jim to všechno takhle pokazil.

Řekl vám někdo po zápase ostřejšího?

Když jsem přijel na střídačku tak tam něco padlo, ale to všechno beru, protože člověk je rozpumpovanej a kolikrát řekne i co nechce. Ale celkově musím říci, že se mě kluci zastali. Říkali mi, že se to stane, že je to sport a jede se dál a ani mi to dál nepřipomínají.

Co na to říkali trenéři?

Tak zmínili se o tom spíš tak nějak okrajově. Nic mi nevyčítali, vědí že já to sám moc dobře vím, že je to moje obrovská chyba a nechtějí mě tím dál trápit.

Určitě je to pro tebe do budoucna obrovské ponaučení a zkušenost.

To v každém případě. Je to prostě škola. Až bude příště pár vteřin do konce tak zajedu do rohu, zašlápnu tam puk a nechám si klidně naložit rány od soupeře, ať mě tam ten hráč dohraje, ale takhle puk od sebe odhazovat nebudu.

Miloslav Růžička