Davide, dva roky jste bojoval neúspěšně s Ústím o extraligu a nakonec jste ho s Mladou Boleslaví sesadil z nejvyšší soutěže. Jaké to bylo?

Vůbec jsem na to nemyslel. Do Boleslavi jsem šel s tím, že s ní chci postoupit. První zápas v Ústí se mi vzpomínky na angažmá vrátily, ale jako profesionál jsem na to ohledy brát nemohl. Ústí pro mě bylo soupeř.

O letošní baráži se toho hodně napovídalo. Jaký je Váš názor na tuto sérii?

Já samozřejmě za nikoho ruku do ohně dát nemůžu, ale nevěřím, že by někdo něco prodal. Podle mě to je holý nesmysl. Ta série mohla být vyrovnaná nebýt těchto spekulací. Určitě jsem v té době nezáviděl ústeckým hráčům, na které byl vyvíjen obrovský tlak, a to jen díky těmto spekulacím.

Vy jste byl v Mladé Boleslavi na hostování z Plzně. Vybojoval jste extraligu, ale hrát jí nebudete. Asi je to pro Vás těžké…

Je to takové zajímavé. Když jsem byl v Ústí, tak jsem tam skončil kvůli tomu, že jsme nepostoupili. Kdybychom tenkrát postoupili, tak mi řekli, že mě koupí. Paradoxně jsem skončil v Mladé Boleslavi kvůli tomu, že jsme postoupili, protože jsem byl hráč Plzně a vztah mezi extraligovými týmy je jiný, než pouštění hráčů do druhé nejvyšší soutěže.

Co Vás přitáhlo do Berouna?

Poté, co jsem se dozvěděl, že končím v Boleslavi, jsem se začal shánět po novém angažmá. První jsem zavolal do Plzně. Ta mi nabídla hostování do Berouna. Měl jsem i jiné nabídky, ale o těch bych se nechtěl vyjadřovat. Byla zde možnost jít i za hranice, Slovensko a Německo, ale musím se už taky ohlížet na rodinu. Mám kluka, který jde v září do školy a nebylo by jednoduché s ním jet někam ven. Proto jsem zvolil variantu zůstat v Čechách. První ligu znám velmi dobře, takže vím, do čeho jdu.

Jaký byl pro Vás Beroun jako soupeř?

Vždy, když jsem hrál proti Berounu, tak ty zápasy byly doslova strašné. Proti Berounu se vždy hrálo velmi těžce, je to bojovný mančaft, který nedal nic zadarmo, a to také byla jedna z věcí, proč jsem šel právě sem. Chtěl jsem do takového bojovného týmu.

Před časem Vám skončila sezóna a dnes Vám začala s Berounem letní příprava. Cítíte na sobě únavu?

Určitě cítím. Měl jsem nějaké zranění, které ještě doléčuji. Únava je snad ještě po oslavách postupu. Musím však říci, že jsem se těšil, až se zase začnu hýbat. Člověk to potřebuje a já jsem z těch, kteří dlouho ležet nevydrží.

Jak se těšíte na koučing Otakara Vejvody?

Musím říct, že pana trenéra moc neznám. Uvidíme, jak to postupem času půjde, ale na spolupráci se těším.

Z nynějšího kádru znáte asi jen z angažmá v Ústí Ladislava Slížka …

S Láďou jsme kamarádi. Dva roky jsme spolu hráli v Ústí, jinak ostatní hráče znám také velmi dobře. S Filipem Vaněčkem jsme proti sobě nastupovali od mala, když hrál Písek s Českými Budějovicemi, odkud Filip pochází. Ostatní kluky znám dobře ze vzájemných zápasů prvoligových zápasů.

David Havlík