Beroun – Kadaň 4:5

Hokej, 1. liga

Lepší začátek si Medvědi snad ani nemohli přát. Už ve 38. vteřině si na pas Braniše najel Šinágl a střelou po ledě překonal Hanuljaka – 1:0. Jenže Kadaň se z rychlého gólu rychle otřepala a v dalším průběhu první části tahala za delší konec. Ve 4. minutě hrál Beroun přesilovku, jenže všem ujel rychlík Fábry a v nájezdu na Štelmacha se nemýlil – 1:1. Na začátku 10. minuty pak z nenápadného protiútoku napřáhl Polanský a Štelmach uviděl puk až v levém horním růžku své branky – 1:2. A pro Medvědy mohlo být ještě hůř, kdyby ve 12. minutě Bauer zužitkoval svoji velikou šanci, když zůstal sám před berounskou brankou. Mířil ovšem vedle.

Druhá třetina začala opět lépe pro hosty. Nejprve vyhnal Štelmacha z branky tou samou střelou jako Polanský Fink – 1:3. Medvědi se pak sice snažili, ale naráželi na bezchybného Hanuljaka v kadaňské brance. Strážce branky hostů pak ve 32. minutě hodil hůl proti nájezdu Slížka a sudí Souček nařídil trestné střílení. To bezpečně proměnil Slížek – 2:3. Tlak Berouna sílil, ale zbrzdil ho rychlý brejk Kadaně, na jehož konci stál zakončující Kadlec – 2:4. To bylo minutu a půl před druhou přestávkou. Jenže v závěrečné minutě druhé třetiny přišly velké chvíle berounského obránce Výborného. Ten nejprve v čase 39:04 tečoval bekhendovou ránu Frolíka a za pouhých 14 vteřin pak od modré nenápadnou střelou k tyči vyrovnal – 4:4.

Třetí část hry výrazně ovlivnila 43. minuta. To napřáhl kadaňský Hlusička a Novák v brance Berouna jeho střelu školácky pustil do sítě – 4:5. V závěrečných minutách se Medvědi snažili ze všech sil, ale alespoň na remízu nedosáhli.

Branky: 40. a 40. Výborný, 1. Šinágl, 33. Slížek – 4. Fábry, 10. Polanský, 24. Fink, 43. Hlusička. Rozhodčí: Souček – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:6, Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváků: 800. Třetiny: 1:2, 3:2, 0:1.

Beroun: Štelmach (24. Novák) – Výborný, Braniš, Kameš, Krajčík, Gudas, Lukačovič – Appel, Slížek, Frolík – Tvrzník, Šinágl, Novotný – Jankových, Vlček, Besser – Kupec, Kubalík, Pavel.