V týmu Ústeckých Lvů jste absolvoval prakticky celou přípravu, přesto si extraligu nezahrajete. Kdy jste se dověděl, že s vámi klub nepočítá?Po zápase na Kladně koncem srpna si mě trenér spolu s manažerem zavolali a řekli mi, že se mnou momentálně nepočítají a že mě posílají na hostování do Prostějova. Má pozice nebyla celý loňský rok moc dobrá. Cítil jsem nejistotu a ta se bohužel nakonec potvrdila.

Jaké byly vaše první pocity?
Že se mnou nepočítají, jsem tak trošku čekal. Ale že půjdu zrovna do Prostějova? To byl pro mě velký šok. Tam jsem samozřejmě jít nechtěl. Také jsem to oznámil vedení klubu, čímž jsem je zrovna dvakrát nepotěšil. Naštěstí netrvalo dlouho a byl jsem zpět v Berouně, což mi naopak udělalo velkou radost.

Měl o vás zájem nějaký další tým?
Měl jsem i jiné nabídky, ale nemá cenu se tady o nich zmiňovat. Nakonec jsem rád, že to takhle dopadlo a já můžu pomoci klubu, ve kterém jsem zažil hezké roky a ke kterému něco cítím.

Není návrat do Berouna tak trochu krokem zpět?
Beroun pochopitelně není tak ambiciózní jako Ústí, ale je to stejná liga, kterou jsem hrál prakticky celý svůj hokejový život. Dál to nijak neřeším.
V Ústí jste ale nechal kus svého hokejového srdce, fanoušci si vás oblíbili. Do vysněné extraligy jste se ale nakonec nepodíval..
Samozřejmě jsem měl velkou chuť zahrát si extraligu, ale bohužel. Tím můj sen o extralize s největší pravděpodobností asi skončil.

Souhlasíte s názorem, že vaše výkonnost byla v poslední době klesající?
Určitě ne, ale neslyšel jsem o někom, když ho vyhazovali, že by ho zároveň vynášeli do nebes. Spíše mě překvapilo, že někteří hráči mají za sebou třeba sedm sezon v extralize a v první lize by se přitom ztratili. Je to ale asi jen můj názor.

Jak jste se cítil ve svém prvním zápase v dresu Medvědů proti Liberci?
V prvním přípravném utkání jsem se necítil moc dobře, neboť jsem měl deset dní pauzu a bylo to na mém výkonu znát. Na druhou stranu jsem si zahrál s parťákem Jirkou Novotným a věřím, že naše spolupráce bude fungovat.

Ve středu jste do sezony vstoupili výhrou ve Vrchlabí, což vám na začátku sezony jistě zvedne sebevědomí.
Rozlosováni máme na úvod těžké, a proto jsem rád, že nám vstup do sezony vyšel. Oproti zápasu s Libercem se dařilo i mně osobně, takže jsem byl o poznání spokojenější.