Most – Beroun 1:4

Hokej, 1. liga

Do utkání vstoupili lépe domácí. V 8. minutě se před Altrichtera natlačil Nedrda a odražený puk doklepl do branky Zaťovič – 1:0. Odpověď Medvědů na sebe nenechala dlouho čekat. V 11. minutě v oslabení ujel domácí obraně Appel, našel následně najíždějícího Šinágla, který střelou po ledě vyrovnal – 1:1. V 18. minutě se pak Beroun dostal do vedení, když dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval opět Šinágl – 1:2.

Druhá třetina byla rozkouskována řadou vyloučení na obou stranách. Skóre se ale neměnilo ani při dvojnásobné přesilovce domácích.

Ve třetí třetině dokázali Medvědi pojistit své vedení. Ve 46. minutě ujel Vlček s Kupcem do přečíslení dva na jednoho a prvně jmenovaný nechytatelnou střelou upravil na 1:3. O tři minuty později pak Berounští definitivně pojistili své vedení. Frolíkovu přesilovkovou střelu Zikmund jen vyrazil k Appelovi, který puk doklepl bez větších problémů do branky – 1:4. Ve zbytku utkání si již hosté hlídali náskok a nakonec si připsali cenné tři body.

Branky: 8. Zaťovič - 11. a 18. Šinágl, 46. Vlček, 49. Appel. Rozhodčí: Hodek - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:8, navíc Martínek - Jankových a Braniš všichni 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 521. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2.

HC Berounští Medvědi: Altrichter - Gudas, Braniš, Kameš, Martinec, Lukačovič, Výborný - Appel, Slížek, Frolík - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Křesťan, Kupec - Jankových, Kubalík, Pavel - Heřman, Vlček.

Pohledem trenéra

Karel Najman, trenér Berounských Medvědů: Začátek byl hodně nervózní z obou stran, až když jsme si potom vypracovali náskok, tak to z našich kluků trošku spadlo a vypadalo to lépe. Měli jsme po první třetině 1 brankový náskok, ale druhá třetina nám podle mě moc nevyšla, nehráli jsme v ní dobře, viděl jsem tam špatný pohyb, měli jsme dost vyloučených, hra nebyla urovnaná. Ale přežili jsme jí 0:0. Když se nám ve třetí části podařilo vstřelit třetí branku, tak si myslím, že už jsme na tom byli kondičně lépe než soupeř, dostavila se i herní pohoda a začali jsme kontrolovat hru. Jsme rádi za to dnešní vítězství, uchovalo nám stále naději.