Berounský celek musí v posledních dnech řešit problémy s brankáři. Zejména v sobotním domácím utkání s Kadaní Medvědy nepodrželi oba gólmani. Jak Štelmach, tak i střídající Novák pustili laciné góly a určitou měrou se podepsali na porážce 4:5. Oba mladí gólmani mají dobrou perspektivu, ale v současné době podávají nevyrovnané výkony. Důkazem budiž výkon Antonína Štelmana v utkání s Chomutovem (5. ledna) a s Kadaní. Otázkou zůstává, jestli Plzeň, která má od pondělí novou trenérskou dvojici, uvolní na dnešní utkání brankáře Martina Altrichtera. Ten měl původně Berounu výrazně pomáhat, ale zatím se v dresu s medvědem objevil jen v zápase v Mostu.

Post brankáře ale není jediným problémem, který trápí berounské trenéry. V posledních zápasech je totiž berounská obrana děravá jak cedník. „Minule jsme doma dostali sedm gólů, v Havlíčkově Brodě čtyři a teď pět. Šestnáct gólů ve třech zápasech je moc. Takhle se nehraje o záchranu,“ uvedl po sobotním utkání s Kadaní berounský trenér Karel Najman, kterému je jasné, že za vysokým počtem inkasovaných gólů nestojí pouze brankáři a obránci. Skřípe obranná hra celého mužstva. „Něco jsme si říkali, malovali a připravovali v tréninku, ale zase jsme propadali a Kadaň z toho dávala góly,“ zlobil se trenér Najman. Naopak těšit může berounské trenéry forma, ve které hraje poslední zápasy útočník Petr Šinágl. Rychlonohý útočník si totiž v posledních pěti zápasech připsal osm kanadských bodů (4+4).

Ve třech vzájemných střetnutích s Vrchlabím zatím berounští hokejisté dokázali vybojovat jen dva body. Hned v prvním kole letošní soutěže vyhráli Medvědi ve Vrchlabí 4:3 po samostatných nájezdech. V Berouně se naopak radovalo Vrchlabí, které zde vyhrálo 3:1. Stejným výsledkem skončilo i poslední vzájemné měření sil. V 31. kole vyhrálo Vrchlabí doma 3:1.

Medvědi potřebují dnes nutně bodovat. Porážky s Havlíčkovým Brodem a Kadaní prohloubily propast mezi Mostem a Berounem již na osm bodů. Navíc se v posledních kolech hodně daří Prostějovu, který má na svém kontě aktuálně o bod více než Medvědi. Ti se tak ocitli na sestupové pozici. Navíc náskok na Šumperk, poslední celek východní skupiny, se ztenčil již na pouhých šest bodů.