Hradci Králové se v poslední době příliš nedaří a potřeboval by se před play off dostat do pohody. Již celých pět kol čekají hokejisté Hradce na vítězství, třikrát ale odešli Východočeši poraženi až po samostatných nájezdech. Berounským Medvědům se na Hradec Králové dlouhodobě nedaří. Především východočeský led jako by byl pro berounské mužstvo zakletý. V loňské sezoně si odtud totiž Medvědi odvezli debakl 0:9 a v předloňské sezoně zde prohrál Beroun 0:7. V Hradci Beroun zvítězil naposledy 18. prosince 2004, kde ještě pod vedením trenéra Vejvody Medvědi vyhráli 4:1.

Hradec v sobotu sehrál derby na půdě Vrchlabí. Ve vyrovnaném utkání nakonec vyhrál po samostatných nájezdech domácí celek – 4:3. V minulém kole Berounští Medvědi vybojovali tři body, když přetlačili na svém hřišti Most. „Bylo to ne moc pohledné utkání, ale pro nás jsou především důležité tři body,“ uvedl po zápase berounský trenér Karel Najman, který byl spokojen s výkonem hráčů. „Klukům musím poděkovat za jejich trpělivost a výdrž,“ podotkl Najman, který dodal, že Medvědi musí bodovat v každém zápase. „Máme před sebou ještě tři zápasy a ve hře je devět bodů. Týmy v moravské skupině stále nabírají body a bylo by tragické jít do bojů o udržení s velkou ztrátou,“ naznačil trenér Karel Najman, že se Medvědi pokusí urvat nějaký ten bodík i na půdě Hradce Králové. V letošní sezoně Beroun proti Hradci Králové nebodoval.

V prvním vzájemném střetnutí prohráli Medvědi na vlastním ledě těsně 1:2. V Hradci pak Berounští prohráli 1:4 a v posledním vzájemném měření sil Hradec zvítězil v Berouně vysoko 7:2. Zápas začíná na zimním stadionu v Hradci Králové dnes od 18 hodin.