Beroun - H. Brod 5:2

Hokej, 1. liga

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu doslova a do písmene tragicky. Již po čtrnácti vteřinách vymetl pavučiny z horního rohu Altrichterovy branky Dušátko - 0:1. To ale nebylo vše. Ve čtvrté minutě hořeli domácí podruhé a Třetina po "vymáchání" brankáře Altrichtera zakončil do prázdné branky - 0:2. Medvědi působili poté doslova a do písmene jako opaření. Do zápasu je ale vrátila druhá početní výhoda, kterou po dvaceti vteřinách zužitkoval po závaru obránce Braniš - 1:2. Poté si v první třetině vypracovaly oba celky ještě nekolik šancí, ale gól již do přestávky nepadl.

Druhé dějství začalo v poměrně vlažném tempu. Nic na tom nezměnily ani dvě přesilovky hostů. Vzruch přinesla až 32. minuta, ve které Tvrzník vyrovnal na 2:2. O tři minuty později se mohli hosté dostat opět do vedení, čekala je totiž dvojnásobná přesilovka o délce 75 vteřin. Havlíčkobrodští ale nabídnutou šanci odmítli.

Třetí dvacetiminutovka patřila jasně domácímu mužstvu. V úvodu třetiny sice Medvědi promarnili více než minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ve 44. minutě se ale dostali do vedení, když Kupec z těžkého úhlu překonal Linharta. Hostující brankář se v této chvíli musel hodně červenat, protože domácímu hráči se střela vůbec nepovedla. V následných minutách dokázali domácí hokejisté s přehledem bránit těsné vedení a v závěrečné pětiminutovce vstřelili další dvě branky. V 56. minutě objel Frolík branku a chladnokrevně zavěsil - 4:1. O 81 vteřin později potrestal chybu hostující obrany Šinágl a pojistil tak definitivně vedení berounského celku - 5:2.

Branky: 12.Braniš (Vlček), 32.Tvrzník (Šinágl, Novotný), 44.Kupec (Gajda), 56.Frolík (Kupec), 57.Šinágl (Gajda)– 1.Dušátko (Třetina, Borovanský), 4.Třetina (Dušátko, Borovanský). Vyloučení: 5:5. Využití:1:0. Diváci: 1000.Třetiny: 1:2, 1:0, 3:0. Rozhodčí: Roman Svoboda– Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda.

HC Berounští Medvědi: Altrichter, (Novák)– Malínský, Braniš, Kameš, Jelínek, Martinec, Lukačovič, Gajda– Appel, Slížek, Křesťan– Tvrzník, Šinágl, Novotný– Besser, Vlček, Frolík– Kupec, Pavel, Nedorost–Heřman

HC Rebel Havlíčkův Brod: Linhart, (Opršal)– Borůvka, Jelínek A., Krpálek, Pavlík, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal– Borovanský, Dušátko, Endál– Kubeš, Malát, Ondráček– Stromko, Třetina, Varga– Čermák, Jelínek P., Jebavý.

Karel Najman (Beroun): "Dnes se nám zápas v Hradci trochu promítnul do začátku utkání, kdy jsme obdrželi dva rychlé góly, přestože jsme se hecovali a upozorňovali se na zodpovědnou hru. Nástup byl šílený, to bylo na koronárku. Postupem času jsme se uklidnili. Po vyrovnání na 2:2 se hra zlepšila. Štěstí bylo, že jsme ubránili dvojnásobnou přesilovku soupeře. Po vstřelením čtvrtého gólu bylo o zápase rozhodnuto. Další krůček v naší práci, kterou tu máme před sebou, je za námi. Už se nám nesmí stát takový začátek jako dnes. To by se nám v baráži, kde to bude urputnější než dnes, vymstilo. Brod, který má jisté play-off hrál trochu lehkovážně, navíc po dvougólovém náskoku."

Petr Novák (Havl. Brod): "My jsme sem dnes přijeli v trochu okleštěné sestavě a nechali hráče, kteří nejsou stoprocentně zdraví, odpočívat. Měli jsme v podstatě patnáct lidí do pole, které jsme pravidelně střídali. Paradoxně jsme rychle vedli. Po čtrnácti vteřinách jsem si říkal, že ty rychlý gól se musí ihned potvrdit, tak se stalo, ale bohužel už nám do branky víc nepadlo. Možná to více nakoplo Beroun, který po rychlých brankách začal více makat a my už v tak malém počtu nedokázali třetí třetinu uhrát. Hodně nám chyběl Daniel Hodek a brankář, který by nás podržel. Musím to hodnotit tak, že jsem rád, že se nikdo nezranil a zápas jsme přestáli. Možná by nám ty body pomohly na páté místo, ale myslím si, že se nic vážného nestalo. Teď se musíme soustředit na příští čtvrtek, kdy nám začíná play off."