Loňskou sezonu si Medvědi nemohli snad ani naplánovat hůř. Vstup do soutěže se jim vůbec nepovedl a sezonou se tým protrápil. Nakonec ale ukázal svou sílu v bojích o udržení a skupinu jednoznačně vyhrál. Slabý mančaft muselo v průběhu sezony vedení doplňovat zkušenými tahouny. Angažování Michala Straky nebo Vítězslava Jankových ale nenaplnilo očekávání. Jako největší pomoc se ukázala po novém roce brankářská stálice v tuzemsku v podobě Martina Altrichtera, který odvedl velmi dobrou práci a měl velkou zásluhu na udržení soutěže. „Martin bude tuto sezonu dělat dvojku v Plzni a máme přislíbenou jeho pomoc našemu klubu,“ říká nadšeně generální manažer berounského klubu Josef Drda. V nové sezoně se v Berouně nepředstaví útočník David Appel, kterému skončilo hostování z Brna a nyní bude hrát na Slovensku. Další odchody hlásí klub na pozici obránců. Martin Čížek podepsal v Banské Bystrici, Lukáš Filip spolu s útočníkem Davidem Nedorostem budou hostovat v Hradci Králové. Tým nemůže počítat ani s velmi nadaným Radko Gudasem, o kterého se přihlásil jeho klub Geus Okna Kladno. Dalším obráncem v pořadí je Adam Lukačovič. Hráč patřící Spartě odchází na rok do Komety Brno. S Jiřím Jelínkem klub také nemůže počítat.

Staronovou tváří je v mužstvu Medvědů obránce Filip Vaněček, který se vrátil z Kadaně. Nově přišel také kladenský útočník Hlusička, který si v minulé sezoně juniorské extraligy připsal 85 bodů za 34 branek a 51 asistencí. S mužstvem trénuje i obránce Hlavatý, který poslední sezónu strávil v Kadani a v Prostějově. Největší letní posila přišla z Plzně, a to obránce David Mazanec, jenž loňskou sezonu strávil v Mladé Boleslavi a pomohl jí k postupu do extraligy. Důležité bylo pro klub podepsat vlastní kvalitní hráče Petra Šinágla, Martina Tvrzníka a také Ladislava Slížka. Příští rok se počítá i s Radkem Křesťanem a Jiřím Novotným. Letos by se Medvědi rádi opírali i o své juniory. „Zatím se nejeví špatně, ale hodně napoví až teprve příprava na ledě. Tam se ukáže zda na 1. ligu mají nebo ne,“ říká zkušený Ladislav Slížek.

Ukončená suchá příprava se opírala hodně o spinning. „Je to lepší, než složité cyklistické etapy, kde hrozí i nebezpečí zranění na silnici a i organizačně je to komplikovanější. Tady ve fitness jsme měli všechny hráče pěkně pohromadě a pod dohledem. Nikdo nemohl nic ošidit,“ pochvaloval si spinningovou jízdu trenér Otakar Vejvoda. Atletika Medvědy neminula také, jenže vyřadila ze hry hned na začátku přípravy Martina Tvrzníka, který si utrhl achilovku a podstoupil operaci. Nyní už je však bez sádry a může se opět připravovat na sezonu.

Novinkou pro Medvědy byl cvik s boxovacími pytli. „Je to pro nás naprostá novinka,“ řekl kapitán Medvědů Radek Křesťan, který si podle svých prvních dojmů připadal za boxovacím pytlem jako slavný Muhammad Ali. „Zpestření to je v každém případě. Hráči si mohou vyzkoušet úplně jiný sport, který jim ale také něco dá, co se týká fyzické připravenosti,“ pochvaloval si berounský asistent Jindřich Setíkovský.

Ve čtvrtek od 17 hodin sehrají Medvědi první přípravný zápas. Představí se na ledu extraligové Plzně.

David Havlík