Beroun – Olomouc 3:2

Do první velké šance se dostal hostující Čuřík, který si zajel za berounskou obranu, ale Štelmach potvrdil svoji skvělou formu z posledních dní. Medvědi se dostávali do zápasu pozvolna. V 6. minutě vyzkoušel Žigárdyho Pavel, olomoucký gólman stačil vyrazit levým betonem. Za tři minuty vyrobil hrubku na útočné modré zkušený Mazanec, jenže Sakrajda svůj nájezd opět neproměnil díky vynikajícímu Štelmachovi. Skórem pohnul až v 17. minutě obránce Olomouce Vyrůbalík, který v přesilovce dělovkou od modré propálil Štelmacha. Medvědi vyrovnali 55 vteřin před první sirénou, když rovněž přesilovkovou kombinaci zakončil zblízka bek Kameš. Vzápětí se řítil sám na Žigárdyho Kubica, ale hostující brankář prokázal skvělý postřeh a nedovolil otočení skóre.

I na začátku druhé části měli velkou šanci hosté, ale v přesilovce Smejkal zblízka Štelmacha nepřekonal. Po sérii vyloučení na obou stranách přišla 36. minuta. V ní Olomouc zamkla Medvědy v jejich obranném pásmu, jenže domácí podnikli bleskový protiútok a Michal Pavel blafákem zblízka pod horní tyčku dostal Medvědy do vedení – 2:1.

Ve třetí části se Medvědům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek ve 45. minutě. To napřáhl od modré čáře Malý a Novotný pohotově vložil do jeho střely hůl a znemožnil tak Žigárdymu reagovat – 3:1. Hosté se snažili, vůbec nehráli špatně, ale druhý gól vstřelili pozdě. Pouhých dvanáct vteřin před koncem a to už si Medvědi svoje další tříbodové vítězství nenechali vzít.

Branky: 20. Kameš, 36. Pavel, 45. Novotný – 17. Vyrůbalík, 60. Kudělka. Rozhodčí: Turčan – Bertlík, Koskuba. Vyloučení:8:7. Využití: 2:2. Diváků: 160. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1.

BEROUN: Štelmach – Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Trončinský, Vaněček – Tvrzník, Šinágl, Šaffer – Kubica, Slížek, Novotný – Kupec, Křesťan, Vlček – Kica, Stieler, Pavel. Trenéři Vejvoda a Setíkovský.

OLOMOUC: Žigárdy – Kříž, Ondrušek, Bartoň, Vyrůbalík, Nedbálek, Kudělka, Ostrčil – Davídek, Ministr, Bordowski – Smejkal, Brančík, Zbořil – Čuřík, Sakrajda, Řípa – Sršeň, Luňák, Žajgla. Trenéři Fiala a Vlk.

Miloslav Růžička