Medvědi dnes hostí mužstvo Olomouce. To může nastoupit vcelku uvolněně, neboť již má jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Olomouc v současné době okupuje osmou pozici s 56 body na kontě.

V letošní sezoně se Medvědi utkali s Kohouty z Olomouce třikrát. V prvním utkání Berounští na své půdě vyhráli 3:2. Na Hané se dařilo domácímu celku, který vyhrál 3:1. V posledním vzájemném utkání Medvědi prolomili prokletí olomouckého ledu a po několikaletém půstu přivezli z Hané bod, když prohráli až po samostatných nájezdech 1:2.

Medvědům se po Novém roce vůbec nedaří. Ze šesti utkání vybojovali jen bod v zápase s Chomutovem. To Olomouc si vedla o poznání lépe. Ze šesti zápasů posbírala devět bodů, když na domácí půdě navíc deklasovala Vrchlabí a Havířov poměrem 6:0.

Berounský kádr před sobotním zápasem hlásil několik změn. Ladislav Slížek ve středu ukončil své měsíční působení v Olomouci a vrací se zpět do Berouna. Opačným směrem putuje Petr Sakrajda. Zároveň by se měl k Berounce vrátit Petr Šinágl, který byl v Plzni. Ta však Medvědům slíbila za jeho účast do každého zápasu adekvátní náhradu, jenže kvůli marodce do Berouna nejezdil vlastně žádný útočník, který by Medvědům pomohl. Současně byl na soupisku Medvědů připsán juniorský obránce Jeřábek, který svými výkony ve dvou zápasech za Beroun přesvědčil Karla Najmana o svých kvalitách. Obranu pomůže vyztužit i jedenadvacetiletý bek Sparty Praha Jakub Vojta, který doposud působil v Hradci Králové.

Utkání s Olomoucí začíná v sobotu v 17 hodin, řídit jej bude trojice rozhodčích M. Fraňo – Flegl, Šperl.