Beroun – Chomutov 1:8

Hosté první třetinu zcela ovládli a zaskočené Medvědy prakticky k ničemu nepustili. Už ve druhé minutě František Bombic ranou po ledě překonal Altrichtera poprvé. Domácí se pak dostali přece jen k několika vážnějším ohrožením branky Lundella, ale jak Kica po nahrávce Kubici, tak i Tvrzník výtečného Fina nepřekonali. Naopak severočeši po dvou ubráněných oslabeních udeřili ve dvojnásobné přesilovce. Po Martincovi se nechal po odpískání zbytečně vyloučit zkušený Mazanec a Charousek dorážkou zvýšil na 0:2. O tři minuty později napřáhl z mezikruží Fábry a Altrichterovi propadl puk do sítě potřetí – 0:3.

Ani ve druhé dvacetiminutovce se diváci rozhodně nenudili. Hned po půlminutě hry po hrubce chomutovského Chmelíře ujel domácí Balázs, ale Lundella v nájezdu neprostřelil. Vzápětí se na druhé straně řítil na Altrichtera osamocený Jíra, ovšem berounský gólman vytáhl perfektní zákrok. Za další dvě minuty si Zdeněk Kubica šikovně obhodil Bombice, jenže v zakončení si počínal až příliš zbrkle a branku přestřelil. Hosté měli ve druhých dvaceti minutách třikrát výhodu dvojnásobné přesilovky, ale ani jednu z nich nevyužili. Trefil se až při hře čtyř proti čtyřem Mikšovic, který využil ideální nahrávky Jíry zpoza branky – 0:4. Medvědi se do zakončení dostávali ve druhých deseti minutách sporadicky, ale když se už přece jen vydal na výlet obránce Gudas, tak po jeho střele cinkla pravá tyčka chomutovské klece. Beroun se přece jen dočkal ve 38. minutě. To Hlusička přiťukl puk Balázsovi a čtyřiatřicetiletý veterán propálil švihem Lundella – 1:4.

Hned v úvodní minutě poslední části udělal berounský gólman Altrichter hrubku za svojí brankou a Míka pohotově vyzval Gombára ke skórování – 1:5. Za minutu udělal další minelu obránce Šafář a Charousek vymetl levý horní růžek Altrichterovy klece – 1:6. Hosté zcela ovládli hru a Miroslav Hlinka po skvělé akci předložil další nabídku pro Petra Jíru – 1:7. Tečku za zápasem, v němž Chomutov převýšil Medvědy nejméně o třídu, udělal pět minut před koncem Fábry, který dorazil do sítě střelu Maláta – 1:8.

Branky: 38. Balázs (Hlucička) – 2. Bombic (Mikšovic, Pulpán), 12. Charousek (Bombic, Ťupa), 15. Fábry (Charousek, Malát), 25. Mikšovic (Jíra, Pulpán), 41. Gombár (Míka), 42. Charousek, 45. Jíra (Hlinka), 55. Fábry (Malát). Rozhodčí: Svoboda R. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:1. Diváci: 500. Třetiny: 0:3, 1:1, 0:4.

HC Berounští Medvědi: Altrichter (45. Štelmach) – Kameš, Martinec, Malý, Mazanec, Gudas, Vaněček, Šafář, Balázs, Hlusička, Pavel, Tvrzník, Slížek, Novotný, Kupec, Křesťan, Vlček, Kubica, Šinágl, Kica, Sýkora.

KLH Chomutov: Lundell – Chmelíř, Revay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka, Gombár, Skořepa, Míka, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Hašek, Charousek, Jeslínek, Malát, Domin, Fábry.