Hrdinou zápasu se však nakonec stal berounský rodák Martin Podlešák, který přišel pomoci ze Sparty svému mateřskému klubu. Nejprve mu brankový rozhodčí ve 28. minutě neuznali regulérní gól. Útočník si pak vše vynahradil v poslední třetině, kdy si v rozmezí pěti minut dvakrát doslova vychutnal brankáře Valenta a v obou případech ho po skvělých nahrávkách Bessera a Šinágla bez problémů překonal.

Beroun – Havířov 4:0

Hokej, 1. liga

Po celou první třetinu se hrálo podle berounských not. Medvědi měli více ze hry a zaslouženě vedli o dvě branky. Hned v prvních minutách se ještě neujaly střely Slížka a Podlešáka, ale v 7. minutě už se skóre měnilo. To v končící přesilovce nalil puk Braniš na modré čáře Dobrovolnému, který se neomylně trefil nad vyrážečku bezmocného Valenta – 1:0. Na další trefu si natěšené publikum muselo počkat až do 18. minuty.

To se po Strakově střele nadvakrát prosadil kapitán Medvědů Radek Křesťan – 2:0. Ve druhé třetině vzbudila největší vzrušení 28. minuta a v ní dělovka Martina Podlešáka. Střela vylétla evidentně z branky, ovšem branková sudí Vacková nepochopitelně nerozsvítila červené světlo a tak hlavní rozhodčí gól neuznal.

Útočník Medvědů se nakonec dočkal satisfakce v podobě dvou skvělých tref v posledních deseti minutách hry. V obou případech Podlešák těžil z parádních nahrávek svých kolegů Bessera a Šinágla a v obou případech si položil brankáře Valenta a neomylně zavěsil.

Beroun: J. Kameš – Dresler, Dobrovolný, V. Kameš, Jelínek, Wagenhoffer, Braniš – Jankových, Slížek, Vlček – Besser, Šinágl, Podlešák – Tvrzník, Křesťan, Straka – Kupec, Heřman, Pavel.