Hr. Králové - Beroun 4:3pp

Hokej, 1. liga

Medvědi se na půdě favorita dostali do vedení ve 12. minutě, kdy po sólu Appela doklepl puk do branky Slížek. Stav 0:1 pak vydržel až do 43. minuty, kdy v oslabení ujel obraně Appel a bekhendem upravil na 0:2. To ale ze strany Medvědů nebylo vše. V 45. minutě zakončil přečíslení tři na nikoho Frolík - 0:3. Jenže Beroun slibné vedení neudržel. V 51. minutě snížil na 1:3 dorážkou Roubík a o 24 vteřin později upravil na rozdíl jediného gólu Sakrajda - 2:3. V 54. minutě mohl pojistit vedení Medvědů Šinágl, který ale vyloženou šanci neproměnil. Naopak udeřilo na druhé straně. Dorážkou vyrovnal na 3:3 Pavlů. Za tohoto stavu dospělo utkání do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí. V 63. minutě se v pádu prosadil Roubík a zajistil tak Hradci druhý bod - 4:3.

Branky a nahrávky: 51.Roubík (Pavlů), 51.Sakrajda (Táborský), 56.Pavlů (Suchý), 63.Roubík (Táborský)– 12.Slížek (Appel), 43.Appel (Kameš), 45.Frolík (Vlček). Rozhodčí: Šír– Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:5, navíc Táborský, Fořt (HKR)– Braniš, Appel (BER) 10min OT. Využití: 0:0. Voslabení: 1:2. Diváci: 1465.Třetiny: 0:1, 0:0, 3:2.

HC VCES Hradec Králové: Koutský– Toužimský, Pavlů, Burián, Táborský, Pazdera, Karlíček, Prostředník, Lesák– Fořt, Roubík, Kadlec– Sakrajda, Koudelka, Šeda– Haluza, Hruška, Suchý– Kočan, Jindřich, Volráb.

Berounští Medvědi: Altrichter (Novák) - Malinský, Braniš, Kameš, Jelínek, Gajda, Lukačovič - Appel, Slížek, Křešťan - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Vlček, Frolík - Heřman, Nedorost, Pavel

Ohlasy trenérů:

Pavel Pazourek (Hradec Králové): "Během zápasu nám odstoupil nachlazený Martin Koudelka a se stejným problémem se potýká třeba Jarda Roubík i někteří jiní. Pořád je na nás znát ten výpadek, kdy tým zasáhlo několik zranění a plno hráčů základní sestavy nehrálo. Vím, že to bude znít jako výmluva, ale opravu se klukům hledá těžko motivace, když jsou jistě třetí. Uvidíme, v jaké sestavě budeme moci odjet do Chomutova, protože je určitě lepší, aby hráči vyléčili chřipku nyní, než to přecházet."

Jindřich Setikovský (Beroun): "Do padesáté minuty jsme byli lepším mužstvem, měli jsme šance a vedli 3:0. Za tohoto stavu jsme mohli přidat čtvrtou anebo pátou branku, ale nestalo se tak. Vidím to jako naši hrubou chybu, že jsme toto vedení neudrželi, to je bez debat. Za takovéhoto výsledku se prostě vedení musí udržet i za cenu, že by se měly jenom vyhazovat puky ze třetiny."