Beroun – Jihlava 4:2

Hokej, 1. liga

Úvodní třetina vyzněla sice opticky pro Beroun, ale Medvědi měli převahu i díky čtyřem přesilovým hrám, které však nevyužili. Při druhé berounské početní výhodě v 8. minutě chyboval na útočné modré čáře obránce Jelínek a Jiří Hanzal z rychlého brejku neomylně zavěsil nad Jarinovu lapačku – 0:1. Beroun se ze šoku hned nevzpamatoval, přežil však více než čtyřminutové oslabení při vyloučení Gudase, přesto se tři minuty před první sirénou dočkal vyrovnání. To se napravil bek Jelínek a po jeho střele od modré čáry vyrovnal parádní tečí Martin Heřman – 1:1.

Přesto šli hosté z vysočiny ještě do přestávky opět do vedení. Za další hrubkou stál tentokrát útočník Polák, který nevyhodil puk z obranného pásma a Ladislav Rytnauer připravil výhodnou palebnou pozici pro Jiřího Kubáta – 1:2.

Ve druhé třetině se zpočátku hrálo podle jihlavských not. Dukla nevyužila další přesilovku, ale skórovat mohli naopak Medvědi. Po pasu Poláka zblízka selhal v koncovce Šinágl. Ten samý hráč pak nevyužil zaváhání Štracha za brankou a nevyzrál na do té doby pozorného Zgraggena.

Ve 35. minutě podržel Medvědy opět výborný Jarina, který se stačil přemístit při přesilovkové ráně Rytnauera. Až ve 36. minutě se Beroun dočkal vyrovnání. Z perfektní práce Šinágla těžil ukázkovým blafákem zakončující Jan Besser – 2:2. Otočit skóre se Medvědům podařilo 21 vteřin před druhou sirénou. V další přesilovce našel před brankou Ladislav Slížek najíždějícího Petra Braniše a ten pověsil puk zblízka pod horní tyčku – 3:2.

Definitivní úder Medvědi zasadili Jihlavě hned zkraje poslední části. To na trestnou lavici putovali zároveň Balčík s Rytnauerem a Berounu se naskytla dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Nabídnutou šanci zužitkoval po 53 vteřinách zblízka dorážkou Martin Tvrzník – 4:2.

Jihlava se snažila o kontaktní gól, ale výsledkem byla pouze šance dorážejícího Kubáta po Rytnauerově akci, při které se vyznamenal výborný Kamil Jarina.

Branky: 18. Heřman, 36. Besser, 40. Braniš, 43. Tvrzník – 8. Hanzal, 20. Kubát. Rozhodčí: Wurtherle – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:10 navíc Gudas 5 minut a do konce utkání, Besser 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváků: 700. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:0

Beroun: Jarina – Braniš, Martinec, Lukačovič, Jelínek, Gudas ( 10. Privoznik ), Kameš – Jankových, Slížek, Vlček – Besser, Šinágl, Polák – Tvrzník, Straka, Novotný – Kupec, Pavel, Heřman.